Main Menu
User Menu

225. pěší divize

225. Infanterie-Division

225. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/225-pesi-divize-t11182#35374Verze : 0
MOD
Velitel:
Generalleutnant Ernst Schaumburg (1.9. 1939 - 1.7. 1940)
Generalleutnant Friedrich-Karl von Wachter (1.7. 1940 - 1.6. 1941)
Generalleutnant Hans von Baße (1.6. 1941 - 25.9. 1942)
Generalleutnant Ernst Riße (25.9. 1942 - 8.5. 1945)


Operace:
Německo (09/ 1939 - 05/ 1940)
Nizozemí a Francie (05/ 1940 - 01/ 1942)
Východní fronta, severní sektor (01/ 1942 - 07/ 1944)
Východní fronta, střední sektor(07/ 1944)
Východní fronta, severní sektor (07/ 1944 - 10/ 1944)
Kurland (10/ 1944 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/225-pesi-divize-t11182#35376Verze : 0
MOD
Organizace:


Infanterie-Regiment 333 - 333.pěší pluk
Infanterie-Regiment 376 - 376.pěší pluk
Infanterie-Regiment 377 - 377.pěší pluk
Artillerie-Regiment 225 - 225.dělostřelecký pluk
Aufklärungs-Abteilung 225 - 225.průzkumný oddíl
Panzerjäger-Abteilung 225 - 225.protitankový oddíl
Pionier-Bataillon 225 - 225.ženijní prapor
Nachrichten-Abteiliung 225 - 225.zpravodajský oddíl
Sanitäts-Abteilung 225 - 225.sanitní oddíl
Feldersatz-Bataillon 225 - 225.polní doplňovací prapor
URL : https://www.valka.cz/225-pesi-divize-t11182#35377Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 225. Infanterie Division:


Alfons Bialetzki 9/17/1944
Viktor Bruck 10/20/1944
Hans-Joachim Doergens 6/26/1944
Peter Felten 8/12/1944
Johann Heyen 8/27/1944
Otto Klaus 9/17/1944
Rolf Knoop 7/26/1944
Wilhelm Lorenz 12/28/1942
Karl Lorenzen 12/9/1944
Arthur Luehr 2/10/1945
Hans Lummel 10/16/1944
Hermann Wulff 10/19/1944
URL : https://www.valka.cz/225-pesi-divize-t11182#35378Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


9. 1939
záloha
5. Armee
C
Aachen (Nemecko)


10. 1939
XXVII
4. Armee
B
Aachen


11. 1939






12. 1939 - 1. 1940
XXVII
6. Armee
B
Aachen









5. 1940
záloha
6. Armee
B
Kleve (Nemecko),
Belgicko


6. 1940
záloha
18. Armee

severné Belgicko


7. 1940
XXXXII
16. Armee
A
severné Belgicko


8. 1940
V
16. Armee
A
severné Belgicko


9.-10. 1940
XXIII
16. Armee
A
severné Belgicko


11.-12. 1940
XXXXII
16. Armee
A
Reims (Francúzsko)


1. 1941
XXXXII
16. Armee
A
Le Havre (Francúzsko)


2.-4. 1941
XXXXIII
9. Armee
A
Le Havre


5.-12. 1941
XXXII
15. Armee
D
Amiens (Francúzsko)


1. 1942
záloha

Nord
Gdansk (Poľsko)
Riga (Lotyšsko)


2.-4. 1942
I
18. Armee
Nord
Volhov (Rusko)


5.-9. 1942
L
18. Armee
Nord
Petrohrad (Rusko)


10. 1942
L
11. Armee
Nord
Petrohrad


11.-12. 1942
L
18. Armee
Nord
Petrohrad


1.-2. 1943
II
16. Armee
Nord
Demjansk
(Novogrodskaja oblasť, Rusko)


3.-5. 1943
X
16. Armee
Nord
jazero Iľmeň (Rusko)


6.-8. 1943
XXVIII
16. Armee
Nord
Volhov


9. 1943
XXVI
18. Armee
Nord
Petrohrad


10. 1943 - 2. 1944
LIV
18. Armee
Nord
Petrohrad, Luga
(Rusko)


3.-6. 1944
XXVI
Armeeabteilung Narwa
Nord
rieka Narva


7. 1944
Kleffel
16. Armee
Nord
Daugavpils (Lotyšsko)


8.-9. 1944
XXXXIII
16. Armee
Nord
oblasť Livónsko
(Estónsko/Lotyšsko)


10. 1944
XXXIX
18. Armee
Nord
polostrov Kurland (Lotyšsko)


11. 1944
XXXVIII
Armeeabteilung Kleffel
Nord
polostrov Kurland


12. 1944
Tomaschki
18. Armee
Nord
polostrov Kurland


1. 1945
I
18. Armee
Nord
polostrov Kurland


2. 1945
II
18. Armee
Kurland
polostrov Kurland


3. 1945
L
18. Armee
Kurland
polostrov Kurland


4. 1945
I
18. Armee
Kurland
polostrov Kurland
URL : https://www.valka.cz/225-pesi-divize-t11182#148552Verze : 0
MOD