Main Menu
User Menu

Kapušany

okr. Prešov

     
Název:
Name:
Kapušany
Originální název:
Original Name:
Kapušany
Další názvy:
Other Names:
Kapy (1248), Kapussany (1773); maďarsky Kapi
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Prešov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°02'37.49"N 21°19'59.31"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1248
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky klasicistický z rokov 1796 - 99 so zvyškami staršej stavby, v interiéri sú dva obrazy J. Rombauera z roku 1847
Zrúcaniny gotického hradu z roku 1410 postaveného na zvyškoch hradu z konca 13. storočia
Kaštieľ pôvodne rokokový z polovice 18. storočia, v 2. polovici 19. storočia zmenšený a neskôr prestavaný
Okolie Kapušianskeho hradného vrchu je prírodná rezervácia s teplomilnou kvetenou na južných vyvrelinových svahoch.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Kapusany-t111792#391820Verze : 0
MOD