Main Menu
User Menu

20. husarský pluk [1877-1921]

20th Hussars

     
Název:
Name:
20. husarský pluk
Originální název:
Original Name:
20th Hussars
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1877
Předchůdce:
Predecessor:
20. husarský pluk
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.1921
Nástupce:
Successor:
14./20. husarský pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1877-DD.07.1921 ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1877-DD.11.1879 Aldershot, ?
DD.11.1879-DD.08.1884 Cahir, ? /
DD.08.1884-DD.MM.1884 Aldershot, ?
DD.MM.1884-DD.MM.1885 ?, Egypt /
DD.MM.1885-19.11.1887 ?, Sudan 2) /
DD.MM.1885-DD.MM.1888 ?, Egypt 3) /
19.11.1887-DD.MM.1890 Norwich, ? 4)
DD.MM.1888-DD.MM.1889 ?, Sudan 3) /
DD.MM.1890-DD.MM.1893 Aldershot, ?
DD.MM.1893-DD.MM.1895 Colchester, ?
DD.MM.1895-DD.MM.1896 na mori
DD.MM.1896-DD.MM.1901 Mhow, ? /
DD.MM.1901-DD.12.1901 na mori
DD.12.1901-DD.MM.1902 ?, Južná Afrika
DD.MM.1902-DD.MM.1904 ?, Egypt /
DD.MM.1904-DD.MM.1906 Brighton, ?
DD.MM.1906-DD.MM.1908 Shorncliffe, ?
DD.MM.1908-DD.MM.1911 Curragh, ? /
DD.MM.1911-DD.08.1914 Colchester, ?
DD.08.1914-DD.MM.1919 ?, Francia, Flamsko ,
DD.MM.1919-DD.07.1921 ?, Palestina /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1877-21.08.1883 Smith, Michael William (General)
21.08.1883-11.06.1891 Knox, Richard (General Lieutenant)
11.06.1891-31.05.1910 Palmer, Roger William Henry (General Lieutenant)
31.05.1910-31.03.1920 Sutlej Gough, Hugh (Major General)
31.03.1920-DD.07.1921 De Symons Barrow, George (General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.1877-DD.07.1921 Velenie
DD.MM.1877-DD.07.1921 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
2) 4 eskadrony
3) 1 eskadrona
4) znovuspojený pluk roku 1889
Zdroje:
Sources:
regiments.org/deploy/uk/reg-cav/d20b.htm
regiments.org/regiments/uk/cav/D20b(H).htm

URL : https://www.valka.cz/20-husarsky-pluk-1877-1921-t111560#391408Verze : 3
MOD