Main Menu
User Menu

170. pěší divize [1939-1945]

170th Infantry Division

170. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
170. pěší divize
Originální název:
Original Name:
170. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1939-DD.05.1940 Vojenský okruh X
DD.05.1940-DD.06.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.06.1940-DD.10.1940 XXXII. armádní sbor
DD.10.1940-DD.01.1941 XXXXIII. armádní sbor
DD.02.1941-DD.02.1941 9. armáda
DD.03.1941-DD.04.1941 LII. armádní sbor
DD.05.1941-DD.05.1941 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.06.1941-DD.06.1941 LIV. armádní sbor
DD.07.1941-DD.08.1941 XXX. armádní sbor
DD.09.1941-DD.09.1941 11. armáda
DD.10.1941-DD.10.1941 3. armáda
DD.11.1941-DD.01.1942 XXXXII. armádní sbor
DD.02.1942-DD.07.1942 XXX. armádní sbor
DD.08.1942-DD.08.1942 Skupina armád Sever
DD.09.1942-DD.10.1942 XXVI. armádní sbor
DD.11.1942-DD.11.1942 XXX. armádní sbor
DD.12.1942-DD.12.1942 LIV. armádní sbor
DD.01.1943-DD.02.1943 XXVI. armádní sbor
DD.03.1943-DD.01.1944 L. armádní sbor
DD.02.1944-DD.02.1944 Sponheimerova skupina
DD.03.1944-DD.04.1944 Armádní oddíl Narva
DD.05.1944-DD.05.1944 XXXXIII. armádní sbor
DD.06.1944-DD.07.1944 XXVI. armádní sbor
DD.08.1944-DD.10.1944 XXXXI. tankový sbor
DD.11.1944-DD.01.1945 VI. armádní sbor
DD.02.1945-DD.03.1945 XXXXI. tankový sbor
DD.04.1945-08.05.1945 VI. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
01.12.1939-DD.05.1940 Munster, Vojenský výcvikový prostor Munster /

Velitel:
Commander:
01.12.1939-08.01.1942 Wittke, Walter (Generalleutnant)
08.01.1942-15.02.1943 Sander, Erwin (Generalleutnant)
15.02.1943-15.02.1944 Krause, Walther (Generalleutnant)
15.02.1944-16.02.1944 Griesbach, Franz (Oberst)
16.02.1944-08.05.1945 Haß, Siegfried (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.01.1940-10.04.1941 Lottner, Kurt (Oberstleutnant)
10.04.1941-15.04.1943 Poleck, Fritz (Oberstleutnant)
15.04.1943-01.12.1943 Zawadzky, Wolf-Dietrich von (Oberstleutnant)
01.12.1943-15.03.1944 Albinus, Horst (Oberstleutnant)
15.03.1944-10.08.1944 Sachße, Erich (Oberstleutnant)
01.10.1944-22.04.1945 Weger, Ernst (Major)
22.04.1945-08.05.1945 Albrecht, Ernst (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1939-15.01.1940 Lehký dělostřelecký oddíl 240
01.12.1939-01.04.1940 Protitankový oddíl 240
01.12.1939-15.10.1942 Pěší pluk 391
01.12.1939-15.10.1942 Pěší pluk 399
09.01.1940-08.05.1945 Ženijní prapor 240
14.01.1940-15.10.1942 Pěší pluk 401
15.01.1940-08.05.1945 Dělostřelecký pluk 240
01.04.1940-08.05.1945 Oddíl stíhačů tanků 240
15.10.1942-08.05.1945 Granátnický pluk 391
15.10.1942-08.05.1945 Granátnický pluk 399
15.10.1942-08.05.1945 Granátnický pluk 401

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
fr.wikipedia.org
de.wikipedia.org
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
www.balsi.de
www.tracesofwar.com

URL : https://www.valka.cz/170-pesi-divize-1939-1945-t11149#690783Verze : 1
MOD
Velitel:
Generalleutnant Walter Wittke (1.12. 1939 - 8.1. 1942)
Generalleutnant Erwin Sander (8.1. 1942 - 15.2. 1943)
Generalleutnant Walther Krause (15.2. 1943 - 15.2. 1944)
Generalmajor Franz Griesbach (15.2. 1944 - 16.2. 1944)
Generalleutnant Siegfried Haß (16.2. 1944 - 8.5. 1945)


Operace:
Německo (12/ 1939 - 04/ 1940)
Dánsko (04/ 1940 - 07/ 1940)
Francie (07/ 1940 - 02/ 1941)
Německo (02/ 1941 - 05/ 1941)
Rumunsko (05/ 1941 - 06/ 1941)
Východní fronta, jižní sektor (06/ 1941 - 07/ 1942)
Východní fronta, severní sektor (07/ 1942 - 07/ 1944)
Východní fronta, střední sektor (07/ 1944 - 09/ 1944)
Východní fronta, severní sektor (09/ 1944 - 03/ 1945)
Východní Prusko (03/ 1945 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/170-pesi-divize-1939-1945-t11149#35223Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 170. Infanterie Division:


Johannes Arndt 2/23/1944
Hans-Werner Bartels 1/26/1944
Georg Bittlingmaier 7/25/1942
Hans Buentemeyer 2/18/1945
Richard Daniel 7/25/1942
Alfred Fahrenholz 5/5/1943
Arthur Gerber 2/18/1945
Franz Griesbach 3/14/1942
Helmut Haeuseler 2/14/1945
Siegfried Hass 2/18/1945
Walter Huss 9/21/1944
Willy Jakob 3/4/1942
Hennecke Kardel 2/23/1944
Franz Kostka 5/10/1943
Walter Krause 6/10/1943
Rudolf Kunert 9/21/1944
Hubert Lancier 2/18/1945
Oskar Laupenmuehlen 5/9/1945
Gerhard Liebetrau 3/11/1945
Walter Lippolt 3/4/1942
Karl Muth 9/5/1944
Max-Eugen Petereit 10/7/1942
Emil Richter 8/25/1942
Erwin Sander 9/3/1942
Bruno Sieling 3/5/1945
Gerhard Simons 2/29/1944
Martin Strahammer 1/30/1942
Gustav Stuehmer 12/29/1943
Hermann Tietz 7/27/1944
Heinz Werner 3/7/1944
URL : https://www.valka.cz/170-pesi-divize-1939-1945-t11149#35225Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ
12. 1939 - 5. 1940
formovanie vo WK X


Munsterlager (Nemecko)
6. 1940
záloha

OKH
Dánsko
7. 1940
XXXII
16. Armee
A
Lille (Francúzsko)
8.-10. 1940
XXXII
9. Armee
A
severné Francúzsko
11. 1940 - 1. 1941
XXXXIII
9. Armee
A
severné Francúzsko
2. 1941
záloha
9. Armee
A
severné Francúzsko
3.-4. 1941
LII
11. Armee
C
Nemecko
5. 1941
Heeresmission Rumänien

OKH
Ploješť (Rumunsko)
6. 1941
LIV
11. Armee
Süd
Jasy (Rumunsko)
rieka Prut
7.-8. 1941
XXX
11. Armee
Süd
Odesa (Ukrajina)
9. 1941
záloha
11. Armee
Süd
Beryslav (Ukrajina)
10. 1941
3. rum. Armee
11. Armee
Süd
Perekop (Krym, Ukrajina)
11. 1941 - 1. 1942
XXXXII
11. Armee
Süd
polostrov Krym
2.-7. 1942
XXX
11. Armee
Süd
Sevastopoľ (Ukrajina)
8. 1942
záloha

Nord
Petrohrad (Rusko)
9. 1942
XXVI
18. Armee
Nord
Petrohrad
10. 1942
XXVI
11. Armee

Petrohrad
11. 1942
XXX
18. Armee
Nord
Petrohrad
12. 1942
LIV
18. Armee
Nord
Petrohrad
1.-2. 1943
XXVI
18. Armee
Nord
Petrohrad
3. 1943 - 1. 1944
L
18. Armee
Nord
Petrohrad
2. 1944
LIV
18. Armee
Nord
Petrohrad
3.-4. 1944
záloha
Armeeabteilung Narwa
Nord
Narva (Estónsko)
5. 1944 (bojová skupina)
XXXXIII
Armeeabteilung Narwa
Nord
Narva
6. 1944
XXVI
Armeeabteilung Narwa
Nord
Čudské jazero (Rusko/Estónsko)
7. 1944
XXXIX
4. Armee
Mitte
Vilnius (Litva)
8.-10. 1944
XXXXI
4. Armee
Mitte
Suwałki (Poľsko)
11. 1944 - 1. 1945
VI
4. Armee
Mitte
Suwałki
2.-3. 1945 (bojová skupina)
XXXXI
4. Armee
Nord
južné Prusko
4. 1945
VI

Ostpreußen
polostrov Hel (Poľsko)
URL : https://www.valka.cz/170-pesi-divize-1939-1945-t11149#154816Verze : 0
MOD