Main Menu
User Menu

170. pěší divize [1939-1945]

170th Infantry Division / 170. Infanterie-Division

170. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/170-pesi-divize-1939-1945-t11149#35222Verze : 0
MOD
Velitel:
Generalleutnant Walter Wittke (1.12. 1939 - 8.1. 1942)
Generalleutnant Erwin Sander (8.1. 1942 - 15.2. 1943)
Generalleutnant Walther Krause (15.2. 1943 - 15.2. 1944)
Generalmajor Franz Griesbach (15.2. 1944 - 16.2. 1944)
Generalleutnant Siegfried Haß (16.2. 1944 - 8.5. 1945)


Operace:
Německo (12/ 1939 - 04/ 1940)
Dánsko (04/ 1940 - 07/ 1940)
Francie (07/ 1940 - 02/ 1941)
Německo (02/ 1941 - 05/ 1941)
Rumunsko (05/ 1941 - 06/ 1941)
Východní fronta, jižní sektor (06/ 1941 - 07/ 1942)
Východní fronta, severní sektor (07/ 1942 - 07/ 1944)
Východní fronta, střední sektor (07/ 1944 - 09/ 1944)
Východní fronta, severní sektor (09/ 1944 - 03/ 1945)
Východní Prusko (03/ 1945 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/170-pesi-divize-1939-1945-t11149#35223Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 170. Infanterie Division:


Johannes Arndt 2/23/1944
Hans-Werner Bartels 1/26/1944
Georg Bittlingmaier 7/25/1942
Hans Buentemeyer 2/18/1945
Richard Daniel 7/25/1942
Alfred Fahrenholz 5/5/1943
Arthur Gerber 2/18/1945
Franz Griesbach 3/14/1942
Helmut Haeuseler 2/14/1945
Siegfried Hass 2/18/1945
Walter Huss 9/21/1944
Willy Jakob 3/4/1942
Hennecke Kardel 2/23/1944
Franz Kostka 5/10/1943
Walter Krause 6/10/1943
Rudolf Kunert 9/21/1944
Hubert Lancier 2/18/1945
Oskar Laupenmuehlen 5/9/1945
Gerhard Liebetrau 3/11/1945
Walter Lippolt 3/4/1942
Karl Muth 9/5/1944
Max-Eugen Petereit 10/7/1942
Emil Richter 8/25/1942
Erwin Sander 9/3/1942
Bruno Sieling 3/5/1945
Gerhard Simons 2/29/1944
Martin Strahammer 1/30/1942
Gustav Stuehmer 12/29/1943
Hermann Tietz 7/27/1944
Heinz Werner 3/7/1944
URL : https://www.valka.cz/170-pesi-divize-1939-1945-t11149#35225Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ
12. 1939 - 5. 1940
formovanie vo WK X


Munsterlager (Nemecko)
6. 1940
záloha

OKH
Dánsko
7. 1940
XXXII
16. Armee
A
Lille (Francúzsko)
8.-10. 1940
XXXII
9. Armee
A
severné Francúzsko
11. 1940 - 1. 1941
XXXXIII
9. Armee
A
severné Francúzsko
2. 1941
záloha
9. Armee
A
severné Francúzsko
3.-4. 1941
LII
11. Armee
C
Nemecko
5. 1941
Heeresmission Rumänien

OKH
Ploješť (Rumunsko)
6. 1941
LIV
11. Armee
Süd
Jasy (Rumunsko)
rieka Prut
7.-8. 1941
XXX
11. Armee
Süd
Odesa (Ukrajina)
9. 1941
záloha
11. Armee
Süd
Beryslav (Ukrajina)
10. 1941
3. rum. Armee
11. Armee
Süd
Perekop (Krym, Ukrajina)
11. 1941 - 1. 1942
XXXXII
11. Armee
Süd
polostrov Krym
2.-7. 1942
XXX
11. Armee
Süd
Sevastopoľ (Ukrajina)
8. 1942
záloha

Nord
Petrohrad (Rusko)
9. 1942
XXVI
18. Armee
Nord
Petrohrad
10. 1942
XXVI
11. Armee

Petrohrad
11. 1942
XXX
18. Armee
Nord
Petrohrad
12. 1942
LIV
18. Armee
Nord
Petrohrad
1.-2. 1943
XXVI
18. Armee
Nord
Petrohrad
3. 1943 - 1. 1944
L
18. Armee
Nord
Petrohrad
2. 1944
LIV
18. Armee
Nord
Petrohrad
3.-4. 1944
záloha
Armeeabteilung Narwa
Nord
Narva (Estónsko)
5. 1944 (bojová skupina)
XXXXIII
Armeeabteilung Narwa
Nord
Narva
6. 1944
XXVI
Armeeabteilung Narwa
Nord
Čudské jazero (Rusko/Estónsko)
7. 1944
XXXIX
4. Armee
Mitte
Vilnius (Litva)
8.-10. 1944
XXXXI
4. Armee
Mitte
Suwałki (Poľsko)
11. 1944 - 1. 1945
VI
4. Armee
Mitte
Suwałki
2.-3. 1945 (bojová skupina)
XXXXI
4. Armee
Nord
južné Prusko
4. 1945
VI

Ostpreußen
polostrov Hel (Poľsko)
URL : https://www.valka.cz/170-pesi-divize-1939-1945-t11149#154816Verze : 0
MOD