Main Menu
User Menu

81. stíhací skupina [1942-1945]

81st Fighter Group

Vytvořena jako 81st Pursuit Group (Interceptor) 13.1.1942
Aktivována 9.2.1942
Přetvořena na 81st Fighter Group v květnu 1942
Deaktivována 27.12.1945
Aktivována 15.10.1946
Přetvořena na 81st Fighter-Interceptor Group v lednu 1950
Přetvořena na 81st Fighter-Bomber Group v dubnu 1954
Deaktivována 8.2.1955


SQUADRONY
78th - 1952 - 1955
91st - 1942 - 1945; 1946 - 1955
92nd - 1942 - 1945; 1946 - 1955
93rd - 1942 - 1945; 1946 - 1951
116th - 1951 - 1952


STATIONS
Charlotte, Morris Field Air Base , 9.2.1942
Tallahassee, Dale Mabry Army Airfield , 1.5.1942



28.06.1942-22.07.1942 Edwards, Muroc Lake Bombing and Gunnery Range
23.07.1942-01.09.1942 Edwards, Army Air Base, Muroc Lake
02.09.1942-04.10.1942 Edwards, Army Air Base, Muroc
Mediouna, French Morocco, 5.1.1943
Thelepte, Thelepte Airfield / , 22.1.1943
Le Kouif, Le Kouif Airfield / , 17.2.1943
Youks-les-Bains, Youks les Bains Airfield / , 22.2.1943
Le Kouif, Le Kouif Airfield / , 24.2.1943
Thelepte, Thelepte Airfield / , březen 1943
Algeria, 3.4.1943
Monastir, Monastir Airfield / , 26.5.1943
Bizerta, Sidi Ahmed Airfield / , 10.8.1943
Castelvetrano, Castelvetrano Airfield / , 12.10.1943
Corvinia, Montecorvino Airfield / , únor 1944
Karachi, Karachi Airport / , 2.3.1944
Guanghan, Kwanghan Airfield / , 12.5.1944
Chengdu, Fenghwangshan Airfield / , únor 1945
Hu Xian, Huhsien Airfield / , srpen - prosinec 1945
15.10.1946-DD.MM.1947 Wahiawa, Wheeler Field
DD.MM.1947-21.05.1949 Wahiawa, Wheeler AFB
Albuquerque, Kirtland AFB , 17.6.1949
Moses Lake, Larson Air Force Base , 1.5.1950 - 21.8.1951
Rentwaters RAF Station, England, 3.9.1951 - 8.2.1955


COMMANDERS
Neznámý, únor - květen 1942
Capt Harry E Hammond, 5.5.1942
Capt John D Sureau, 10.5.1942
Lt Col Paul M Jacobs, 22.5.1942
Lt Col Kenneth S Wade, červenec 1942
Col Philip B Klein, květen 1943
Lt Col Michael J Gordon, 2.7.1942
Maj Frederick S Hanson, 15.7.1943
Col Philip B Klein, 26.8.1943
Lt Col Fred G Hook Jr, 27.9.1944
Col Oliver G Cellini, 24.10.1944 - neznámé datum
Col Oswald W Lunde, 1946
Col Gladwyn E Pinkston, 1948
Lt Col Clay Tice Jr, duben 1950
Lt Col Lucius D Clay Jr, 1950
Lt Col Clay Tice Jr, únor 1951
Col Robert J Garrigan, srpen 1951
Col Benjamin B Cassiday Jr, červenec 1953
Col Walter L Moore, 1.12.1954 - 1955


CAMPAIGNS
Air Combat, EAME Theater
Algeria - French Morocco
Tunisia
Sicily
Naples - Foggia
Anzio
Rome - Arno
China Defensive
China Offensive


DECORATIONS
None
URL : https://www.valka.cz/81-stihaci-skupina-1942-1945-t11126#34995Verze : 6