Main Menu
User Menu

168. pěší divize

168. Infanterie-Division

168. Infanterie-Division
URL CZ: https://www.valka.cz/168-pesi-divize-t11123#34963Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/168-Infanterie-Division-t11123#34963Version : 0
MOD
168. Infanterie-Division byla zničena u Baranova v 02/ 1945 a znovu zformována v 04/ 1945.



Velitel:
Generalleutnant Wolf Boysen (11.12. 1939 - 11.1. 1940)
Generalleutnant Dr. Hans Mundt (11.1. 1940 - 8.7. 1941)
Generalleutnant Dietrich Kraiß (8.7. 1941 - 9.3. 1943)
Generalleutnant Walter Chales de Beaulieu (9.3. 1943 - 1.12. 1943)
Generalleutnant Werner Schmidt-Hammer (1.12. 1943 - 8.9. 1944)
Generalmajor Carl Anders (8.9. 1944 - 9.12. 1944)
Generalleutnant Werner Schmidt-Hammer (9.12. 1944 - 6.1. 1945)
Generalmajor Dr. Maximilian Roßkopf (6.1. 1945 - 19.2. 1945)
Generalleutnant Werner Schmidt-Hammer (?.04/ 1945 - 8.5. 1945)


Operace:
Německo (01/ 1940 - 07/ 1941)
Východní fronta jižní sektor (07/ 1941 - 02/ 1944)
Polsko (04/ 1944 - 02/ 1945)
Východní fronta střední sektor (04/ 1945 - 05/ 1945)
URL CZ: https://www.valka.cz/168-pesi-divize-t11123#34965Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/168-Infanterie-Division-t11123#34965Version : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 168. Infanterie Division:


Fritz Bingemer 4/9/1943
Fritz Burkhardt 4/17/1945
Walter Kempe 5/14/1944
Dietrich Kraiss 7/27/1942
Martin Nitsch 9/30/1944
Erich Schlemminger 2/29/1944
Werner Schmidt-Hammer 9/12/1944
Rudolf Smollich 11/16/1944
Armin Spiethoff 3/5/1945
Matthias Wensauer 4/30/1945
URL CZ: https://www.valka.cz/168-pesi-divize-t11123#34969Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/168-Infanterie-Division-t11123#34969Version : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


12. 1939 - 5. 1940
formovanie vo WK VIII


Sliezsko


6. 1940
záloha
1. Armee
C
Sársko


7.-8. 1940
XXXXIV
18. Armee
B
Poľsko


9.-12. 1940
XVII
12. Armee
B
Poľsko


1.-3. 1941
XVII
17. Armee
B
Poľsko


4. 1941
XXIX
17. Armee
B
Poľsko


5. 1941
XVII
6. Armee
A
Poľsko


6. 1941
XXIX
6. Armee
Süd
Lublin (Poľsko)


7. 1941
záloha
6. Armee
Süd
Žytomyr (Ukrajina)


8. 1941
XXXIV
6. Armee
Süd
Kyjev (Ukrajina)


9. 1941
záloha
6. Armee
Süd
Kyjev


10. 1941
XXIX
6. Armee
Süd
Romny (Ukrajina)


11. 1941
LI
6. Armee
Süd
Belgorod (Rusko)


12. 1941
XXIX
6. Armee
Süd
Charkov (Ukrajina)


1.-4. 1942
XXIX
XXXXVIII, LV
6. Armee
2. Armee
Süd
Charkov


5.-7. 1942
XXIX
6. Armee
Süd
Charkov


8. 1942
VII
2. Armee
B
Voronež (Rusko)


9.-12. 1942
XXIV
2. ung. Armee
B
rieka Don


1. 1943
IV. ung.
2. ung. Armee
B
rieka Don


2. 1943
Cramer

B
Rusko


3. 1943
Raus
Armeeabteilung Kempf
Süd
Myrhorod (Ukrajina)


4. 1943
záloha
Armeeabteilung Kempf
Süd
Myrhorod


5. 1943
Raus
Armeeabteilung Kempf
Süd
Belgorod


6. 1943
XI
Armeeabteilung Kempf
Süd
Belgorod


7. 1943
III
Armeeabteilung Kempf
Süd
Charkov


8. 1943
XI
Armeeabteilung Kempf
Süd
Charkov


9. 1943
(bojová skupina)
XI
8. Armee
Süd
Kyjev


10. 1943
III
8. Armee
Süd
Kyjev


11.-12. 1943
XXIV
4. Pz. Armee
Süd
Kyjev, Žytomyr


1.-2. 1944
XXIV
4. Pz. Armee
Süd
Vinnycja (Ukrajina)


3. 1944
XXIV
1. Pz. Armee
Süd
Kamjanec-Podilskyj (Ukrajina)


4.-6. 1944
XXXXVI
1. Pz. Armee
Nordukraine
Ternopiľ (Ukrajina)


7.-9. 1944
XI
1. Pz. Armee
Nordukraine
pohorie Karpaty


10. 1944
XXXXIX Geb.
1. Pz. Armee
A
pohorie Karpaty


11.-12. 1944
(bojová skupina)
XI
1. Pz. Armee
A
pohorie Karpaty


1. 1945
XXXXVIII
4. Pz. Armee
A
Poľsko


2. 1945
(bojová skupina)
Sieler
1. Pz. Armee
Mitte
Sliezsko


3. 1945
(bojová skupina)
Schliesen
1. Pz. Armee
Mitte
Sliezsko


4.-5. 1945
XXXX
17. Armee
Mitte
Sliezsko
URL CZ: https://www.valka.cz/168-pesi-divize-t11123#158916Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/168-Infanterie-Division-t11123#158916Version : 0
MOD