Main Menu
User Menu

132. pěší divize

132nd Infantry Division

132. Infanterie-Division

132. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/132-pesi-divize-t11100#34753Verze : 0
MOD
Velitel:
Generalleutnant Rudolf Sintzenich (5.10. 1940 - 11.1. 1942)
General der Artillerie Fritz Lindemann (11.1. 1942 - 12.8. 1943)
Generalleutnant Herbert Wagner (12.8. 1943 - 8.1. 1945)
Generalmajor Rudolf Demme (8.1. 1945 - 8.5. 1945)


Operace:
Němekco (10/ 1940 - 06/ 1941)
Východní fronta severní sektor (06/ 1941 - 10/ 1944)
Kurland (10/ 1944 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/132-pesi-divize-t11100#34754Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 132. Infanterie Division:



Hermann Buehlbecker 8/23/1944
Josef Drexel 8/27/1944
Werner Eichstedt 8/18/1942
Erwin Hanusch 8/8/1944
Franz Ketterl 1/12/1942
Ludwig Kirschner 1/18/1942
Heinrich Ochssner 8/19/1944
Julius Rueck 8/12/1944
Friedrich Schmidt 10/8/1942
Friedrich Sierts 10/23/1944
Otto Velten 4/5/1945
Herbert Wagner 10/23/1944
Friedrich Wetzel 8/19/1944
Erhard Zoll 1/18/1945
URL : https://www.valka.cz/132-pesi-divize-t11100#34756Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


11. 1940
L
2. Armee
C
Landshut
(Bavorsko, Nemecko)


12. 1940 - 2. 1941
LI
2. Armee
C
Landshut


3. 1941
LV
2. Armee
C
Landshut


4.-6. 1941
LI
2. Armee

Juhoslávia


7. 1941
XXXIV

OKH
východná fronta,
južný sektor


8. 1941
IV
6. Armee
Süd
Kyjev (Ukrajina)


9. 1941
XXXIV
6. Armee
Süd
Kyjev


10. 1941
záloha

Süd
Mykolajiv,
Kryvyj Rih (Ukrajina)


11. 1941 - 1. 1942
LIV
11. Armee
Süd
polostrov Krym (Ukrajina)


2.-5. 1942
XXX
11. Armee
Süd
Kerč (Ukrajina)


6.-7. 1942
LIV
11. Armee
Süd
Sevastopoľ (Ukrajina)


8. 1942
XXXXII
11. Armee
A
Kerč


9. 1942
XXXXII
Befh. Krim
A
Kerč


10. 1942
XXX
11. Armee
Nord
Petrohrad
(bývalý Leningrad, Rusko)


11. 1942 - 5. 1943
XXVIII
18. Armee
Nord
Petrohrad


6. 1943
záloha
18. Armee
Nord
Petrohrad


7.-11. 1943
XXVIII
18. Armee
Nord
Petrohrad


12. 1943 - 1. 1944
VIII
16. Armee
Nord
Neveľ (Rusko)


2. 1944
I
16. Armee
Nord
Opočka (Rusko)


3. 1944
X
16. Armee
Nord
Opočka


4. 1944
záloha
16. Armee
Nord
Opočka


5.-6. 1944
L
16. Armee
Nord
Polack (Bielorusko)


7. 1944
II
16. Armee
Nord
Daugavpils (Lotyšsko)


8.-9. 1944
X
18. Armee
Nord
Lotyšsko


10. 1944
záloha
16. Armee
Nord
Riga (Lotyšsko)


11. 1944
II
18. Armee
Nord
polostrov Kurland


12. 1944
Tomaschki
16. Armee
Nord
polostrov Kurland


1. 1945
X
18. Armee
Nord
polostrov Kurland


2. 1945
X
18. Armee
Kurland
polostrov Kurland


3.-4. 1945
I
18. Armee
Kurland
polostrov Kurland
URL : https://www.valka.cz/132-pesi-divize-t11100#162825Verze : 0
MOD