Main Menu
User Menu

98. pěší divize [1939-1944]

98th Infantry Division

98. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
98. pěší divize
Originální název:
Original Name:
98. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.05.1944
Nástupce:
Successor:
98. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.09.1939-DD.12.1939 ?
DD.12.1939-DD.06.1940 IX. armádní sbor
DD.06.1940-DD.07.1940 V. armádní sbor
DD.07.1940-DD.08.1940 9. armáda
DD.08.1940-DD.03.1941 ?
DD.03.1941-DD.04.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LX
DD.04.1941-DD.07.1941 XXVII. armádní sbor
DD.07.1941-DD.08.1941 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.08.1941-DD.10.1941 LI. armádní sbor
DD.10.1941-24.12.1941 XII. armádní sbor
24.12.1941-DD.02.1942 LVII. armádní sbor
DD.02.1942-DD.09.1942 XII. armádní sbor
DD.09.1942-DD.10.1942 3. tanková armáda
DD.10.1942-DD.02.1943 IX. armádní sbor
DD.02.1943-DD.04.1943 XX. armádní sbor
DD.04.1943-DD.05.1943 XII. armádní sbor
DD.05.1943-DD.07.1943 4. armáda
DD.07.1943-DD.10.1943 XXXXIV. armádní sbor
DD.10.1943-DD.11.1943 XXXXIX. horský armádní sbor
DD.11.1943-10.05.1944 V. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
18.09.1939-11.04.1940 Schröck, Erich (Generalleutnant)
11.04.1940-10.06.1940 Stimmel, Herbert (Generalleutnant)
10.06.1940-31.12.1941 Schröck, Erich (Generalleutnant)
31.12.1941-01.02.1944 Gareis, Martin (General der Infanterie)
01.02.1944-10.05.1944 Reinhardt, Alfred Hermann (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.02.1941-DD.MM.1943 Sommer, Peter (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

18.09.1939-10.05.1944 Divizní jednotky 198
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.feldgrau.com/ ; https://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.wikipedia.org/
URL : https://www.valka.cz/98-pesi-divize-1939-1944-t11082#466025Verze : 1
MOD
98. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/98-pesi-divize-1939-1944-t11082#34637Verze : 0
MOD
Operace:
Německo (09/1939 - 05/1940)
Francie (05/1940 - 06/1941)
Východní fronta - jižní sektor (06/1941 - 11/1941)
Východní fronta - střední sektor (11/1941 - 03/1943)
Východní fronta - jižní sektor (03/1943 - 08/1943)
Jugoslávie (08/1943 - 05/1944)
URL : https://www.valka.cz/98-pesi-divize-1939-1944-t11082#34639Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 98. Infanterie Division:


Karl Beck 4/2/1943
Hilmar-Jobst Bose 12/4/1941
Karl Eich 1/20/1944
Ernst Emmert 12/31/1941
Karl Engelbrecht 1/20/1944
Karl Faulhaber 12/19/1943
Martin Gareis 11/29/1943
Josef Herbert 12/24/1944
Friedrich Kern 12/30/1943
Rudolf Kreitmair 3/31/1943
Hermann Ludin 10/23/1944
Emil Mez 3/6/1944
Hans Neumayer 1/20/1944
Karl Riess 8/27/1943
Rudolf Schallenberg 9/10/1944
Josef Schmied 1/26/1944
Fritz Spengler 5/6/1945
Karl Stegmann 1/20/1944
Karl Stubenrauch 4/22/1943
Dietmar Wahl 8/29/1943
Karl Winzen 10/20/1944
URL : https://www.valka.cz/98-pesi-divize-1939-1944-t11082#34642Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


12. 1939 - 5. 1940
IX
1. Armee
C
oblasť Saarpfalz (Nemecko)


6. 1940
V
6. Armee
B
Francúzsko


7. 1940

9. Armee
A
Francúzsko


8. 1940 - 2. 1941
záloha

WK XIII



3. 1941
LX
1. Armee
D
Francúzsko


4.-6. 1941
XXVII
1. Armee
D
Francúzsko


7. 1941
záloha
OKH
Süd
Rusko - južný sektor


8.-9. 1941
LI
6. Armee
Süd
Kyjev (Ukrajina)


10.-12. 1941
XII
4. Armee
Mitte
Vjaz'ma (Smolenskaja oblasť), Moskva
(Rusko)


1. 1942
LVII
4. Armee
Mitte
Juhnov (Rusko) (Rusko)


2.-8. 1942
XII
4. Armee
Mitte
Juhnov (Rusko)


9. 1942
záloha
3. Pz. Armee
Mitte
Gagarin (Rusko)


10. 1942 - 1. 1943
IX
3. Pz. Armee
Mitte
Gagarin


2.-3. 1943
XX
4. Armee
Mitte
Spas-Demensk (Kalužskaja oblasť, Rusko)


4. 1943
XII
4. Armee
Mitte
Spas-Demensk


5.-6. 1943
záloha
4. Armee
Mitte
Briansk (Rusko)


7.-9. 1943
XXXXIV
17. Armee
A
rieka Kubáň


10. 1943
XXXXIX Geb.
17. Armee
A
rieka Kubáň


11. 1943 - 3. 1944
V
17. Armee
A
polostrov Krym


4. 1944
V
17. Armee
Südukraine
Sevastopoľ (Ukrajina)


5. 1944 (zvyšky divízie)
záloha

Südukraine
Rumunsko


6. 1944
presun

F
Záhreb (Chorvátsko)


7. 1944
LXIX
2. Pz. Armee
F
Chorvátsko


8.-9. 1944
LXXVI Pz.
10. Armee
C
Rimini (Taliansko)


10. 1944
LI Geb.
10. Armee
C
pohorie Apeniny


11.-12. 1944
XIV Pz.
10. Armee
C
pohorie Apeniny


1. 1945
záloha
10. Armee
C
rieka Senio


2.-4. 1945
LXXVI Pz.
10. Armee
C
rieka Senio, Pád; Alpy
URL : https://www.valka.cz/98-pesi-divize-1939-1944-t11082#292846Verze : 0
MOD