Main Menu
User Menu

Zemský dělostřelecký inspektorát pro Moravu a Slezsko [1919-1920]

Land Artillery Inspectorate for Moravia and Silesia

     
Název:
Name:
Zemský dělostřelecký inspektorát pro Moravu a Slezsko
Originální název:
Original Name:
Zemský dělostřelecký inspektorát pro Moravu a Slezsko
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.10.1919
Předchůdce:
Predecessor:
Zemský dělostřelecký inspektorát na Moravě
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1920
Nástupce:
Successor:
Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.10.1919-01.07.1920 Zemské vojenské velitelství pro Moravu a Slezsko
Dislokace:
Deployed:
10.10.1919-01.07.1920 Brno, Budova zemského velitelství

Velitel:
Commander:
10.10.1919-10.12.1919 Wach, Alois (plukovník generálního štábu)
10.12.1919-01.07.1920 Gaigne, Arthur (plukovník dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1920-01.07.1920 Velitelství dělostřelectva 6. divise
01.06.1920-01.07.1920 Velitelství dělostřelectva 7. divise
01.06.1920-01.07.1920 Velitelství dělostřelectva 8. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Zemské vojenské velitelství v Brně
URL : https://www.valka.cz/Zemsky-delostrelecky-inspektorat-pro-Moravu-a-Slezsko-1919-1920-t110815#389847Verze : 1
MOD