Main Menu
User Menu

Slavošovce

okr. Rožňava

     
Název:
Name:
Slavošovce
Originální název:
Original Name:
Slavošovce
Další názvy:
Other Names:
Nagyszabos (maďarsky)
Großslawdorf (nemecky)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rožňava
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°42'47.18"N 20°16'54.75"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1318
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Evanjelický kostol
Rodný dom Pavla Dobšinkého s pamätnou tabuľou
Pomník SNP
Muzea:
Museums:
Pamätná izba Pavla Dobšinského
Osobnosti:
Personalities:
Pavol Emanuel Dobšinský - spisovateľ, zberateľ ľudových rozprávok
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
SHP Slavošovce, a. s. - výroba hygienických papierenských výrobkov
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.e-obce.sk
www.retep.sk
URL : https://www.valka.cz/Slavosovce-t110422#389080Verze : 0
MOD