Main Menu
User Menu

Plešivec

okr. Rožňava

     
Název:
Name:
Plešivec
Originální název:
Original Name:
Plešivec
Další názvy:
Other Names:
Pelsőc (maďarsky)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rožňava
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°32'44.53"N 20°24'04.71"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1243
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Reformovaný kostol sv. Juraja so zvonicou
Ruiny hradu
Rímskokatolícky kostol
Budova župnej väznice
Budova bývalého obecného domu
Pamätná tabuľa padlým v 1. svetovej vojne
Pamätník obetiam 2. svetovej vojny
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Július Rudnay - maliar
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.plesivec.ocu.sk
https://www.e-obce.sk
https://www.retep.sk/okolie/plesivec/plesivec.php
URL : https://www.valka.cz/Plesivec-t110002#388194Verze : 0
MOD