Main Menu
User Menu

1. lehká obrněná brigáda [1939-1940]

1st Light Armoured Brigade

     
Název:
Name:
1. lehká obrněná brigáda
Originální název:
Original Name:
1st Light Armoured Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
13.04.1940
Nástupce:
Successor:
1. obrněná brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.09.1939-03.11.1939 1. obrněná divize
04.11.1939-18.01.1940 Severní velitelství
19.01.1940-13.04.1940 2. obrněná divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
03.09.1939-13.04.1940 Norrie, C. W. M. (Brigadier)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

03.09.1939-13.04.1940 1. kráľov dragúnsky gardový prápor
03.09.1939-13.04.1940 3. husársky prápor
03.09.1939-13.04.1940 4. husársky prápor
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Malcolm A. Bellis: Brigades of British Army 1939-1945; Mr. M.A.Bellis 1986
https://www.ordersofbattle.com
URL : https://www.valka.cz/1-lehka-obrnena-brigada-1939-1940-t109782#387759Verze : 0
MOD