Main Menu
User Menu

Jablonov nad Turňou

okr. Rožňava

     
Název:
Name:
Jablonov nad Turňou
Originální název:
Original Name:
Jablonov nad Turňou
Další názvy:
Other Names:
Szádalmás (maďarsky)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rožňava
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°35'37.29"N 20°40'21.42"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1235
Vojenské objekty:
Military Objects:

V blízkosti obce bolo v roku 1938 vystavaných 34 objektov opevnení vz. 37 typov: A-120, A-140, A-160, A-180, A-200, A-220, B1-80, B1-100, D1 a D2 a opevnenie vz. 37 typ E v rámci stavebného úseku R-III Jabloňov nad Turňou (VI. sbor). Do dnešnej doby sa nedochoval žiaden objekt, zničené boli začiatkom 40-tych rokov maďarskou armádou.
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Rímskokatolícky kostol Najsvätejšej Trojice
Evanjelický kostol
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.e-obce.sk
https://www.retep.sk/okolie/jablonov/jablonov.php
https://dbase.ropiky.net/dbase.php?usek=1075697747
URL : https://www.valka.cz/Jablonov-nad-Turnou-t109431#386985Verze : 0
MOD