Main Menu
User Menu

Vojenský zeměpisný ústav [1940-1944]

Military Geographical Institute / Vojenský zemepisný ústav

     
Název:
Name:
Vojenský zeměpisný ústav
Originální název:
Original Name:
Vojenský zemepisný ústav
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-30.08.1944 Ministerstvo národnej obrany
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-DD.07.1944 Bratislava, Dunajské kasárny /
DD.07.1944-30.08.1944 Harmanec, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1940-01.01.1942 Turzák, Martin (Major)
01.01.1942-30.08.1944 Turzák, Martin (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006. Historie Topografické služby Československé armády 1918 - 1992 (Praha 1993)
Historie Geografické služby AČR 1918 - 2008 (Praha 2008)
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-zemepisny-ustav-1940-1944-t108899#530531Verze : 0
MOD
Samostatný slovenský štát (od 21. července 1939 Slovenská republika) založil svůj vlastní Zemepisný ústav 1. září 1939. Do nového ústavu přešli bývalí příslušníci pražského VZÚ slovenské národnosti.


Dislokace:
Banská Bystrica (1939)
Bratislava (od 1940)


Velitel:
kapitán Martin Turzák


Zdroje:
Historie Topografické služby Československé armády 1918 - 1992 (Praha 1993)
Historie Geografické služby AČR 1918 - 2008 (Praha 2008)
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-zemepisny-ustav-1940-1944-t108899#385972Verze : 0
MOD