Main Menu
User Menu

58. pěší divize [1939-1945]

58th Infantry Division

58. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
58. pěší divize
Originální název:
Original Name:
58. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Infanterie-Kommandeur 22
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-DD.09.1939 ?
DD.09.1939-DD.10.1939 5. armáda
DD.10.1939-DD.12.1939 XXIII. armádní sbor
DD.12.1939-DD.05.1940 XIII. armádní sbor
DD.05.1940-DD.06.1940 XXIII. armádní sbor
DD.06.1940-DD.07.1940 VII. armádní sbor
DD.07.1940-DD.05.1941 IV. armádní sbor
DD.05.1941-DD.06.1941 18. armáda
DD.06.1941-DD.10.1941 XXXVIII. armádní sbor
DD.10.1941-DD.03.1942 L. armádní sbor
DD.03.1942-DD.08.1942 XXXVIII. armádní sbor
DD.08.1942-DD.12.1942 L. armádní sbor
DD.12.1942-DD.01.1943 Skupina armád Sever
DD.01.1943-DD.03.1943 II. armádní sbor
DD.03.1943-DD.04.1943 XXXVIII. armádní sbor
DD.04.1943-DD.08.1943 LIV. armádní sbor
DD.08.1943-DD.10.1943 XXVI. armádní sbor
DD.10.1943-DD.11.1943 16. armáda
DD.11.1943-DD.02.1944 I. armádní sbor
DD.02.1944-DD.03.1944 18. armáda
DD.03.1944-DD.04.1944 Armádní oddíl Narva
DD.04.1944-DD.06.1944 XXVI. armádní sbor
DD.06.1944-DD.10.1944 XXXXIII. armádní sbor
DD.10.1944-DD.02.1945 XXVIII. armádní sbor
DD.02.1945-DD.04.1945 IX. armádní sbor
DD.04.1945-DD.04.1945 XXVI. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.09.1939-04.09.1940 Heunert, Iwan (Generalleutnant)
04.09.1940-02.04.1941 Altrichter, Friedrich (Generalleutnant)
02.04.1941-01.05.1943 Graffen, Karl von (Generalleutnant)
01.05.1943-07.06.1943 Berlin, Wilhelm (General der Artilerie)
07.06.1943-13.04.1945 Siewert, Curt (Generalleutnant)
13.04.1945-DD.04.1945 Klasing, Fritz (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

26.08.1939-DD.04.1945 Divizní jednotky 158
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.feldgrau.com/ ; https://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.wikipedia.org/
URL : https://www.valka.cz/58-pesi-divize-1939-1945-t10883#490644Verze : 1
MOD
58. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/58-pesi-divize-1939-1945-t10883#33427Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 58. Infanterie Division:




Gerhard Boldt 4/18/1943
Oskar Bremermann 5/9/1945
Ulrich Canstein 2/12/1944
Christoph Duncker 11/21/1942
Werner Ebeling 4/9/1944
Emil Frey 9/5/1944
Hans Gidion 8/7/1942
Karl Graffen 8/13/1942
Hans-Christoph Griessbauer 11/14/1943
Gerhard Hein 9/3/1940
Karl Hofbauer 8/7/1942
Helmut Koehler 2/18/1945
Heinrich Kreipe 10/13/1941
Arnim Lembke 3/5/1945
Hans-Heinrich Mach 11/15/1941
Curt Müller 2/7/1944
Albert Nielsen 3/17/1945
Werner Pape 3/5/1945
Alexander Pfuhlstein 8/17/1942
Hans Pikrot 9/2/1944
Franz Pohl 9/10/1944
Heinz Schacht 1/19/1943
Heinrich Schwarting 8/15/1940
Emil-Gerhard Schwarzer 2/23/1944
Curt Siewert 2/29/1944
Hans-Guenther Voigt 2/29/1944
Wilhelm Wagner 4/11/1944
Heinz Wunram 1/5/1944
URL : https://www.valka.cz/58-pesi-divize-1939-1945-t10883#33430Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


9. 1939
záloha
5. Armee
C
Sársko


10.-11. 1939
XXIII
6. Armee
B
oblasť Eifel (Nemecko)


12. 1939 - 4. 1940
XIII
16. Armee
A
Trier (Nemecko)


5. 1940
XXIII
16. Armee
A
Luxembursko


6. 1940
VII
16. Armee
A
Verdun, Toul (Francúzsko)


7. 1940
IV
9. Armee
A
Belgicko


8. 1940 - 4. 1941
IV
16. Armee
A
Belgicko


5. 1941
záloha
18. Armee
C
Východné Prusko


6.-7. 1941
XXXVIII
18. Armee
Nord
Riga (Lotyšsko), Pskov (Rusko)


8. 1941
XXXVIII
4. Pz. Armee
Nord
Leningrad (teraz Petrohrad, Rusko)


9. 1941
XXXVIII
18. Armee
Nord
Leningrad (teraz Petrohrad)


10. 1941 - 2. 1942
L
18. Armee
Nord
Leningrad (teraz Petrohrad)


3.-7. 1942
XXXVIII
18. Armee
Nord
Volhov (Rusko)


8.-9. 1942
L
18. Armee
Nord
Oranienbaum (teraz Lomonosov, Rusko)


10. 1942
L
11. Armee

Oranienbaum (teraz Lomonosov)


11. 1942
L
18. Armee
Nord
Oranienbaum (teraz Lomonosov)


12. 1942
záloha

Nord
Leningrad (teraz Petrohrad)


1.-2. 1943
II
16. Armee
Nord
Demjansk (Novgorodskaja oblasť, Rusko)


3. 1943
XXXVIII
18. Armee
Nord
Novgorod (Rusko)


4.-7. 1943
LIV
18. Armee
Nord
Leningrad (teraz Petrohrad)


8.-9. 1943
XXVI
18. Armee
Nord
Leningrad (teraz Petrohrad)


10. 1943
záloha
16. Armee
Nord
Neveľ (Rusko)


11. 1943 - 1. 1944
I
16. Armee
Nord
Neveľ


2. 1944
záloha
18. Armee
Nord
rieka Narva


3. 1944
záloha
Narwa
Nord
rieka Narva


4.-5. 1944
XXVI
Narwa
Nord
rieka Narva


6.-7. 1944
XXXXIII
Narwa
Nord
rieka Narva


8.-9. 1944
XXXXIII
16. Armee
Nord
Daugavpils (Lotyšsko)


10. 1944 - 1. 1945
XXVIII
3. Pz. Armee
Mitte
Klaipėda (Litva)


2.-3. 1945
IX
Samland
Nord
polostrov Samland (alebo Sambia)


4. 1945
XXVI

Ostpreußen
polostrov Hel
URL : https://www.valka.cz/58-pesi-divize-1939-1945-t10883#326934Verze : 0
MOD