Main Menu
User Menu

50. pěší divize [1939-1944]

50th Infantry Division

50. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
50. pěší divize
Originální název:
Original Name:
50. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Grenzkommandantur Küstrin
Datum zániku:
Disbanded:
13.05.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-DD.09.1939 ?
DD.09.1939-DD.05.1940 III. armádní sbor
DD.05.1940-DD.06.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.06.1940-DD.07.1940 XXXXII. armádní sbor
DD.07.1940-DD.09.1940 Velitelství záložního vojska
DD.09.1940-16.11.1940 XXII. armádní sbor (motorizovaný)
16.11.1940-DD.12.1940 Tanková skupina 1
DD.12.1940-DD.01.1941 IX. armádní sbor
DD.01.1941-DD.06.1941 XXX. armádní sbor
DD.06.1941-DD.09.1941 LIV. armádní sbor
DD.09.1941-DD.10.1941 11. armáda
DD.10.1941-DD.05.1942 LIV. armádní sbor
DD.05.1942-DD.06.1942 XXX. armádní sbor
DD.06.1942-DD.09.1942 LIV. armádní sbor
DD.09.1942-DD.11.1942 XXXXII. armádní sbor
DD.11.1942-DD.12.1942 1. tanková armáda
DD.12.1942-DD.04.1943 LII. armádní sbor
DD.04.1943-13.05.1944 XXXXIX. horský armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.09.1939-25.10.1940 Sorsche, Konrad (Generalleutnant)
25.10.1940-31.01.1942 Hollidt, Karl Adolf (Generaloberst)
31.01.1942-01.03.1942 Schmidt, August (Generalleutnant)
01.03.1942-26.06.1943 Schmidt, Friedrich (Generalleutnant)
26.06.1943-30.04.1944 Sixt, Friedrich (Generalleutnant)
30.04.1944-13.05.1944 Betz, Paul (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

26.08.1939-13.05.1944 Divizní jednotky 150
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.feldgrau.com/ ; https://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.wikipedia.org/
URL : https://www.valka.cz/50-pesi-divize-1939-1944-t10879#471474Verze : 0
MOD
50. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/50-pesi-divize-1939-1944-t10879#33400Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 50. Infanterie Division:




Erich Baerenfaenger 8/7/1942
Paul Betz 6/16/1944
Erich Borchardt 3/17/1944
Wilhelm Borchert 3/11/1943
Karl Brocks 9/30/1944
Ernst Bunge 11/16/1943
Gerhard Giesen 3/11/1945
Heinz-Georg Haase 9/2/1943
Walter Heiden 3/11/1945
Karl Adolf Hollidt 9/8/1941
Ernst-August Huebner 12/9/1943
Josef Ippisch 5/10/1943
Heinrich Kodre 5/14/1941
Karl-Otto-Ernst Leukefeld 10/23/1941
Bernhard Lorenzen 4/3/1943
Willy Marienfeld 8/17/1942
Wolfgang Meinhold 5/15/1943
Werner Neumann 9/5/1944
Erich Reuter 8/17/1942
Hans Richter 1/29/1944
Walter Rudolph 6/2/1943
Walter Salzmann 6/27/1942
Friedrich Sixt 12/17/1943
Rudolf Suhr 2/18/1945
URL : https://www.valka.cz/50-pesi-divize-1939-1944-t10879#33404Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


9. 1939 - 4. 1940
III
4. Armee
Nord
Poľsko


5. 1940
záloha

OKH
Ludwigsburg (Nemecko)


6. 1940
XXXXII
9. Armee
B
Francúzsko


7.-8. 1940

veliteľstvo záloh - BdE
WK XXI
Poľsko


9.-11. 1940
XII
4. Armee
B
Poľsko


12. 1940
IX
12. Armee
B
Poľsko


1.-5. 1941
XXX
12. Armee

Rumunsko, severné Grécko


6.-8. 1941
LIV
11. Armee
Süd
Odesa, Mykolajiv (Ukrajina)


9. 1941
záloha
11. Armee
Süd
Perekop (Krym, Ukrajina)


10.-12. 1941
LIV
11. Armee
Süd
polostrov Krym


1.-4. 1942
LIV
11. Armee
Süd
Sevastopoľ (Ukrajina)


5. 1942
XXX
11. Armee
Süd
Kerč (Ukrajina)


6.-7. 1942
LIV
11. Armee
Süd
Sevastopoľ


8. 1942
LIV
11. Armee
A
Sevastopoľ


9.-10. 1942
XXXXII
Krim
A
polostrov Krym


11. 1942
záloha
1. Pz. Armee
A
Kaukaz


12. 1942 - 1. 1943
LII
1. Pz. Armee
A
Kaukaz


2.-3. 1943
LII
17. Armee
A
rieka Kubáň (Rusko)


4.-9. 1943
XXXXIX Geb.
17. Armee
A
rieka Kubáň


10. 1943 - 3. 1944
XXXXIX Geb.
17. Armee
A
polostrov Krym


4. 1944
XXXXIX Geb.
17. Armee
Südukraine
Sevastopoľ


5. 1944 (zvyšky divízie)
záloha

Südukraine
Rumunsko


6. 1944
reformovanie
veliteľstvo záloh - BdE
WK III
Perleberg (Brandenbursko, Nemecko)


7.-12. 1944
VI
4. Armee
Mitte
Východné Prusko


1. 1945
XXXXI Pz.
4. Armee
Mitte
Východné Prusko


2. 1945
XXXXI Pz.
4. Armee
Nord
Východné Prusko


3. 1945
Hermann Göring
4. Armee
Nord
Mamonovo (Kaliningradskaja oblasť, Rusko)


4. 1945
LV

Ostpreußen
Baltijsk (Kaliningradskaja oblasť, Rusko)
URL : https://www.valka.cz/50-pesi-divize-1939-1944-t10879#327521Verze : 0
MOD