Main Menu
User Menu

Šindelář, Jan

divisní generál / Division General

     
Příjmení:
Surname:
Šindelář
Jméno:
Given Name:
Jan
Jméno v originále:
Original Name:
Jan Šindelář
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
divisní generál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
18.09.1870 Koloveč /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
04.02.1953 Praha /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
?
Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
?
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz
Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
domazlicky.denik.cz
URL : https://www.valka.cz/Sindelar-Jan-t108308#384604Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šindelář
Jméno:
Given Name:
Jan
Jméno v originále:
Original Name:
Jan Šindelář
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.09.1883-DD.06.1886 Státní reálné gymnasium, Tábor
DD.09.1886-DD.07.1890 Vyšší obchodní škola, Plzeň
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.11.1891-DD.05.1892 Škola jednoročních dobrovolníků, České Budějovice
DD.01.1895-DD.08.1895 Kadetní škola zeměbrany, Wien
DD.02.1905-DD.10.1905 Sborová důstojnická škola, Lwów
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.10.1892 kadet rakousko-uherské branné moci
01.04.1893 poručík rakousko-uherské branné moci
01.11.1897 nadporučík rakousko-uherské branné moci
01.05.1908 setník rakousko-uherské branné moci
01.09.1915 major rakousko-uherské branné moci
01.11.1917 podplukovník rakousko-uherské branné moci
10.11.1918 podplukovník pěchoty
19.11.1920 plukovník pěchoty
28.06.1923 generál V. hodnostní třídy
16.12.1927 brigádní generál
04.05.1928 divisní generál
01.03.1929 výslužba
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
29.08.1920-19.11.1920 Velitel : Pěší pluk 28
19.11.1920-13.01.1921 Velitel : Pěší pluk 28
DD.01.1921-DD.04.1921 Velitel : 6. pěší brigáda
DD.04.1921-19.07.1923 Velitel : 1. horská brigáda
19.07.1923-DD.10.1923 Velitel : 1. horská brigáda
01.11.1923-04.05.1928 Velitel : 2. divise
04.05.1928-08.01.1929 Velitel : 2. divise

Ručně vyplněné položky:
DD.10.1891-DD.11.1891 jednoroční dobrovolník Pěšího pluku č. 91, České Budějovice
DD.11.1891-DD.05.1892 vojenské studium, České Budějovice
DD.05.1892-DD.09.1892 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 91, České Budějovice
DD.06.1894-DD.01.1895 velitel pěší čety Zeměbraneckého pěšího pluku č. 9, Litoměřice
DD.01.1895-DD.08.1895 vojenské studium, Wien
DD.08.1895-DD.11.1897 velitel pěší čety Zeměbraneckého pěšího pluku č. 9, Litoměřice
DD.11.1897-DD.10.1898 praporní pobočník Zeměbraneckého pěšího pluku č. 9, Litoměřice
DD.10.1898-DD.05.1902 velitel pěší čety Zeměbraneckého pěšího pluku č. 36, Kolomyja
DD.05.1902-DD.10.1903 praporní pobočník Zeměbraneckého pěšího pluku č. 36, Kolomyja
DD.10.1903-DD.02.1905 zatímní pobočník velitele Zeměbraneckého pěšího pluku č. 36, Kolomyja
DD.02.1905-DD.10.1905 vojenské studium, Lwów
DD.10.1905-DD.05.1906 velitel pěší roty Zeměbraneckého pěšího pluku č. 36, Kolomyja
DD.05.1906-DD.10.1910 velitel pěší roty Zeměbraneckého pěšího pluku č. 4, Cilli
DD.10.1910-DD.04.1911 velitel pěší roty Zeměbraneckého pěšího pluku č. 27, Görz
DD.04.1911-DD.09.1914 velitel pěší roty Zeměbraneckého pěšího pluku č. 24, Znojmo, Wien a východoevropské válčiště
DD.09.1914-DD.01.1915 nemocniční ošetřování
DD.01.1915-DD.01.1916 velitel Školy jednoročních dobrovolníků, Bruck
DD.01.1916-DD.06.1916 velitel praporu Zeměbraneckého pěšího pluku č. 4, východoevropské válčiště
DD.06.1916-DD.04.1917 nemocniční ošetřování
DD.04.1917-DD.11.1917 velitel Školy jednoročních dobrovolníků, Wien
DD.11.1917-DD.02.1918 velitel praporu Střeleckého pluku č. 3, italské válčiště
DD.02.1918-DD.07.1918 nemocniční ošetřování
DD.07.1918-DD.11.1918 velitel Školy jednoročních dobrovolníků, Wien
DD.11.1918-DD.12.1918 výcvikový referent Vrchního velitelství armády, Praha
DD.12.1918-DD.06.1919 důstojník Vojenského odboru ministerstva, Praha
DD.06.1919-DD.07.1919 přednosta výcvikového oddělení štábu Podhajského armádního sboru, Napajedla
DD.07.1919-DD.08.1920 velitel Pěšího pluku č. 28, slovenské válčiště a Košice
DD.08.1920-DD.01.1921 velitel Pěšího pluku 28, Praha
DD.01.1921-DD.04.1921 velitel Pěší brigády 6, Mladá Boleslav
DD.04.1921-DD.11.1923 velitel Horské brigády 1, Ružomberok
DD.11.1923-DD.02.1929 velitel Divise 2, Plzeň
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1898

Jubilejní pamětní medaile 1898
Jubilee Commemorative Medal 1898
Jubiläums - Erinnerungsmedaille 1898
-

DD.MM.1908

Jubilejní kříž 1908
Jubilee Cross 1908
Jubiläumskreuz 1908
-

DD.MM.1914

Vojenský záslužný kříž 3. třída
Military Merit Cross 3rd Class
Militärverdienstkreuz III. Kl.
-

DD.MM.1916

Řád železné koruny 3. třída
Order of Iron Crown 3rd Class
Orden der Eisernen Krone III. Kl.
-

DD.MM.1917

Karlův vojenský kříž
Karl Troop Cross
Karl-Truppenkreuz
-

DD.MM.1926

Řád italské koruny komandér (3. třída)
Order of Crown of Italy Commander (3rd Class)
Ordine Della Corona d´Italia
-


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Sindelar-Jan-t108308#384605Verze : 0
MOD