Main Menu
User Menu

Fintice

okr. Prešov

     
Název:
Name:
Fintice
Originální název:
Original Name:
Fintice
Další názvy:
Other Names:
Fyntha (1272), Finta (1285), Finczicze (1773), Finčice (1920), Fintice (1927); maďarsky Finta
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Prešov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°03'06.90"N 21°17'10.52"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1272
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky barokový z polovice 18. storočia
Kaštieľ neskororenesančný zo začiatku 17. storočia, zbarokizovaný v polovici 18. storočia
Štátna prírodná rezervácia Fintické svahy so vzácnou lesostepnou flórou.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Fintice-t108207#384424Verze : 0
MOD