Main Menu
User Menu

Novosad, Ondřej

     
Příjmení:
Surname:
Novosad
Jméno:
Given Name:
Ondřej
Jméno v originále:
Original Name:
Ondřej Novosad
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
17.12.1962 Jeseník /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:

Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
veliteľ 2. mechanizovanej brigády (2007-2010)
veliteľ Pozemných síl (2012-2017)
vojenský predstaviteľ pri Vojenskom výbore NATO (2017-)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
veps.mil.sk
URL : https://www.valka.cz/Novosad-Ondrej-t107604#382866Verze : 2
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Novosad
Jméno:
Given Name:
Ondřej
Jméno v originále:
Original Name:
Ondřej Novosad
Všeobecné vzdělání:
General Education:
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.09.1978-DD.07.1982 Vojenská střední odborná škola, Martin
11.08.1982-19.07.1986 Vysoká vojenská škola Pozemného vojska, Vyškov
17.08.1990-06.08.1991 postgraduálne štúdium, odbor prieskum a spravodajstvo, Vojenská akademie, Brno
DD.09.2001-DD.02.2002 veliteľsko-štábny kurz UK II, Vojenská akadémia, Liptovský Mikuláš
DD.01.2005-DD.04.2005 odborný vojenský jazykový kurz, St. John College, York
04.09.2006-29.06.2007 Kurz národnej bezpečnosti, Národná akadémia obrany
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
19.07.1986 poručík
05.10.1987 nadporučík
01.10.1990 kapitán
01.10.1994 major
21.10.1998 podplukovník
01.06.2004 plukovník
23.01.2008 brigádny generál
19.04.2016 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.2002-DD.07.2003 Velitel : Ženijní prapor
DD.02.2004-DD.03.2004 Velitel : Ženijní prapor
03.12.2007-01.10.2010 Velitel : 2. mechanizovaná brigáda
15.09.2012-19.04.2016 Velitel : Velitelství pozemních sil
19.04.2016-31.03.2017 Velitel : Velitelství pozemních sil

Ručně vyplněné položky:
01.09.1986-22.09.1988 veliteľ ženijnej čaty, 6. ženijná brigáda
23.09.1988-16.08.1990 veliteľ ženijnej-prieskumnej roty, 6. ženijná brigáda
07.08.1991-18.01.1993 veliteľ roty, Škola na dôstojníkov v zálohe, Martin
19.01.1993-29.11.1993 ženijný náčelník 3. odriadu špeciálnych síl
15.12.1993-22.08.1996 veliteľ výcvikového strediska 3. odriadu špeciálnych síl / 5. pluku špeciálneho určenia
23.08.1996-02.09.1997 zástupca veliteľa ženijného práporu OSN/UNTAES
04.09.1997-29.12.1997 ženijný náčelník 5. pluku špeciálneho určenia
30.12.1997-19.09.1999 náčelník štábu Práporu rýchleho nasadenia
20.09.1999-19.09.2000 veliteľ ženijnej jednotky nasadenej v NATO/KFOR
20.09.2000-30.06.2002 vedúci starší dôstojník-špecialista oddelenia riadenia ženijného vojska VePS
01.07.2002-27.07.2003 veliteľ Ženijného práporu
28.07.2003-05.02.2004 veliteľ ženijnej jednotky v operácii Iracká sloboda
06.02.2004-31.03.2004 veliteľ Ženijného práporu
01.04.2004-31.05.2004 zástupca náčelníka skupiny, Personálny úrad GŠ OSSR
01.06.2004-03.09.2006 náčelník / veliteľ Centra riadenia operácií GŠ OSSR
30.06.2007-02.12.2007 náčelník Odboru plánovania použitia ozbrojených síl GŠ OSSR
03.12.2007-30.09.2010 veliteľ 2. mechanizovanej brigády
01.10.2010-15.09.2012 zástupca veliteľa Pozemných síl
16.09.2012-31.03.2017 veliteľ Pozemných síl
01.04.2017-DD.MM.RRRR vojenský predstaviteľ pri Vojenskom výbore NATO
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1997

Medaile "Za službu v mírových misích ASR" - 1. stupeň
Medal "For service in peacekeeping missions of the Army of the Slovak Republic" - 1st Class
Za službu v mierových misiách Armády SR - 1. stupeň
-

DD.MM.1997

Medaile "Za službu v mírových misích ASR" - 2. stupeň
Medal "For service in peacekeeping missions of the Army of the Slovak Republic" - 2nd Class
Za službu v mierových misiách Armády SR - 2. stupeň
-

OSN / UNO DD.MM.1997

Medaile OSN za misi UNTAES
UNTAES medal
-

DD.MM.2000

Pamětní medaile ministra obrany SR II. stupně
Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 2nd Class
Pamätná medaila ministra obrany SR II. stupňa
-

DD.MM.2000

Medaile "Za službu v mírových misích ASR" - 3. stupeň
Medal "For service in peacekeeping missions of the Army of the Slovak Republic" - 3rd Class
Za službu v mierových misiách Armády SR - 3. stupeň
-

NATO / DD.MM.2000

Medaile NATO za Kosovo
NATO medal for Kosovo
-

DD.MM.2002

Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" III. stupně
Medal "For loyalty to the Armed Forces of the Slovak Republic" 3rd Class
Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" III. stupňa
-

DD.MM.2004

Medaile "Za službu v mírových pozorovatelských misích" - 5. třída
Medal "For service in peace observation missions" - 5th Class
Za službu v mierových pozorovateľských misiách - 5. trieda
-

DD.MM.2004

Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" II. stupně
Medal "For loyalty to the Armed Forces of the Slovak Republic" 2nd Class
Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" II. stupňa
-

DD.MM.2005

Medaile Ministra Obrany za službu v zahraničí - za misi KFOR, stříbrná
Medal of Minister of Defence For Service Abroad - for KFOR Mission, silver
-

DD.MM.2006

Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
-

DD.MM.2006

Medaile Ministra Obrany za službu v zahraničí - za misi KFOR, zlatá
Medal of Minister of Defence For Service Abroad - For KFOR Mission, gold
-

DD.MM.2008

Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
-

24.03.2017

Klub generálov Slovenskej republiky - Záslužný kríž generála Viesta - STŘÍBRNÝ
Club generals Slovak Republic - Cross of Merit of the general Viesta - SILVER
-

DD.MM.RRRR

Pamětní medaile k 20. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
Commemorative Medal for the 20th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
Pamätná medaila k 20. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
-

DD.MM.RRRR

Pamětní medaile k 70. výročí SNP a ukončení druhé světové války
Commemorative Medal of the 70th anniversary of the Slovak National Uprising and the end of World War II
Pamätná medaila k 70. výročiu Slovenského národného povstania a ukončenia druhej svetovej vojny
-

DD.MM.RRRR

Pamětní medaile k 10. výročí vstupu SR do NATO
Commemorative Medal of the 10th Anniversary of Slovakia's accession to NATO
Pamätná medaila k 10. výročiu vstupu SR do NATO
-

DD.MM.RRRR

Pamětní medaile k 60. výročí ukončení druhé světové války
Commemorative Medal of the 60th anniversary of the end of World War II
Pamätná medaila k 60. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny
-

DD.MM.RRRR

Pamětní odznak 11. mpr - praporu okamžité reakce
Commemorative badge of 11th Mechanized Battalion
Pamätný odznak 11.mpr - Práporu okamžitej reakcie kapitána Jána Francisciho
-

DD.MM.RRRR

Odznak "Vojnový veterán"
Badge "Military Veteran"
-

DD.MM.RRRR

Medaile Vojenské kanceláře prezidenta Slovenské republiky
Medal of Military Office of the President of the Slovak Republic
Medaila Vojenskej kancelárie prezidenta Slovenskej republiky
-

DD.MM.RRRR

Pamětní medaile Mnohonárodní divize Střed-Jih
Multinational Division Central-South Commemorative Medal
Medal pamiatkowy Wielonarodowej Dywizji Centrum-Poludnie
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
veps.mil.sk
Ročenka MOSR 2004
https://kgsr.sk/?12555e060c00091478505359045257
URL : https://www.valka.cz/Novosad-Ondrej-t107604#382868Verze : 6
MOD
ďalšie fotografie:
URL : https://www.valka.cz/Novosad-Ondrej-t107604#409239Verze : 3
MOD
podplukovník Ondřej Novosad - prvý veliteľ slovenskej ženijnej jednotky v operácii Iracká sloboda - na prvej fotke vľavo, na druhej fotke vpravo spolu s brig. gen. Petrom Gajdošom, náčelníkom Štábu operácií a výcviku GŠ OSSR (vľavo) a s brig. gen. Bronisławom Kwiatkowskim, zástupcom náčelníka mnohonárodnej divízie Stred-Juh (v strede)








zdroj: Minár, Purdek, Vanga, Vitko - Vojenské misie, Magnet Press, 2010. ISBN: 978-80-89169-20-7
URL : https://www.valka.cz/Novosad-Ondrej-t107604#455461Verze : 0
MOD
vľavo major Ondřej Novosad, zástupca veliteľa slovenského ženijného práporu v misii UNTAES





zdroj: Minár, Purdek, Vanga, Vitko - Vojenské misie, Magnet Press, 2010. ISBN: 978-80-89169-20-7
URL : https://www.valka.cz/Novosad-Ondrej-t107604#456777Verze : 0
MOD
Dňa 02.03.2016 schválila vláda SR na svojom 200. rokovaní návrh na povýšenie brigádneho generála Ondřeja Novosada do vojenskej hodnosti generálmajor. Návrh je v súlade so zákonom o štátnej službe PrV (281/2015 Z.z.) predložený prezidentovi SR.


Prezidnet SR dňa 19.4.2016 povýšil brigádneho generála Ondřeja Novosada do hodnosti generálmajor.



Zdroj: www.rokovania.sk
www.rokovania.sk
URL : https://www.valka.cz/Novosad-Ondrej-t107604#548442Verze : 3
MOD