Main Menu
User Menu

332. kanonová dělostřelecká brigáda [1963-1991]

332nd Gun Artillery Brigade

     
Název:
Name:
332. kanonová dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
332. kanonová dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1963
Předchůdce:
Predecessor:
25. těžká dělostřelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
30.11.1991
Nástupce:
Successor:
3. dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1963-01.09.1965 Velitelství dělostřelectva
01.09.1965-01.09.1969 Oddělení raketového vojska a delostřelectva
01.09.1969-30.11.1991 Oddělení raketového vojska a dělostřelectva 4. armády
Dislokace:
Deployed:
01.09.1963-30.11.1991 Jičín, ? /
Velitel:
Commander:
01.09.1963-DD.MM.1965 Maršík, Ladislav (Podplukovník)
DD.MM.1965-DD.MM.RRRR Ředina, Vratislav (Podplukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1971 Ředina, Vratislav (Plukovník)
DD.MM.1971-DD.MM.1974 Romaňák, Ladislav (Plukovník)
DD.MM.1974-DD.MM.1977 Špiroch, Adolf (Podplukovník)
DD.MM.1977-DD.MM.1985 Kocourek, Zdeněk (Podplukovník)
DD.MM.1985-DD.MM.1989 Hlavatý, Jaroslav (Podplukovník)
DD.MM.1989-30.11.1991, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.09.1963-30.11.1991 1)
Čestný název:
Honorary Name:
01.09.1963-DD.MM.1990 Prešovská kanonová dělostřelecká brigáda
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.09.1963-30.11.1991 VÚ 8022 Jičín


1) 2 x oddiel 122 mm kanónov vz. 31/37 a 2 x oddiel 100 mm kanónov vz. 53
Zdroje:
Sources:
archív autora (História samohybného delostreleckého oddielu 1. mb PS OS SR)
https://www.csla.cz
https://www.vojenstvi.cz ISSN 1802-1514
https://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3357
URL : https://www.valka.cz/332-kanonova-delostrelecka-brigada-1963-1991-t107498#382656Verze : 0
MOD