Main Menu
User Menu

11. sbor [1914-1918]

11. Korpskommando / 11th Corps

     
Název:
Name:
11. sbor
Originální název:
Original Name:
11. Korpskommando
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1914
Předchůdce:
Predecessor:
11. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1918
Nástupce:
Successor:
7. generální velitelství
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1914-22.01.1914 3. armáda
23.01.1915-30.04.1915 4. armáda
01.05.1915-15.05.1915 Armádní skupina Pflanzer-Baltinova
16.05.1915-06.10.1916 7. armáda
07.10.1916-11.01.1917 1. armáda
12.01.1917-14.04.1918 7. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.08.1914-DD.10.1918 Východoevropske válčište

Velitel:
Commander:
DD.08.1914-DD.09.1914 Kolossváry von Kolosvár, Desiderius (General der Kavallerie)
DD.09.1914-DD.03.1915 Ljubicic, Stefan (Feldzeugmeister)
DD.03.1915-DD.07.1916 Korda, Ignaz von (Feldmarschalleutnant)
DD.07.1916-DD.04.1918 Habermann, Hugo von (Feldmarschalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1914-DD.05.1915 Riml, Franz (Oberst)
DD.05.1915-DD.07.1915 Beck-Rzikowsky, Friedrich von (Oberst)
DD.07.1915-DD.07.1916 Trauttweiler von Sturmheg, Josef (Oberst)
DD.07.1916-DD.11.1916 Redlich von Redensbruck, Otto (Oberstleutenant)
DD.11.1916-DD.11.1917 Jäger, Oskar von (Oberst)
DD.11.1917-DD.04.1918 Randa, Maximilian von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR 11. pěší divize
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR 30. pěší divize
04.06.1916-02.07.1916 5. pěší divize
28.11.1916-DD.06.1917 23. pěší brigáda
28.11.1916-28.02.1917 24. pěší brigáda
31.12.1917-27.03.1918 7. pěší divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. jezdecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 8. jezdecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.austro-hungarian-army.co.uk
URL : https://www.valka.cz/11-sbor-1914-1918-t106815#381018Verze : 0
MOD