Main Menu
User Menu

Neapol

Naples (IT-NA)

Napoli

     
Název:
Name:
Neapol
Originální název:
Original Name:
Napoli
Další názvy:
Other Names:
hist. - Παρθενόπη, Parthenope, Νεάπολις, Neápolis
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Provincia Neapol
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
40°49'59.98"N 14°15'00.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Mestké štvrte 1. Pianura, 2. Bagnoli, 3. Posillipo, 4. Fuorigrotta, 5. Soccavo, 6. Chiaiano, 7. Arenella, 8. Vomero, 9. Chiaia, 10. San Ferdinando, 11. Montecalvario, 12. San Giuseppe, 13. Avvocata, 14. Porto, 15. Pendino, 16. San Lorenzo, 17. Mercato, 18. Vicaria, 19. Stella, 20. San Carlo all'Arena, 21. Piscinola-Marianella, 22. Scampìa, 23. Miano, 24. Secondigliano, 25. S.Pietro a Patierno, 26. Poggioreale, 27. Zona Industriale, 28. San Giovanni a Teduccio, 29. Barra, 30. Ponticelli
První písemná zmínka:
First Written Reference:
8 stor. pred Kristom
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Piazza del Plebiscito
Arcibiskupský palác
Paláce Como, Capodimonte, Doria d'Angri, Serra di Cassano a Kráľovský palác
Kostol San Francesco di Paola
Divadlo San Carlo
Castel dell'Ovo
Neapolská katedrála
Približne 26 kostolov
Muzea:
Museums:
Archeologické múzeum
Múzeum Capodimonte - galéria
Múzeum Pompei
Osobnosti:
Personalities:
- -, Konrád II. Ota
† 09.09.1191
Folch de Cardona-Anglesola, Ramón
† 10.03.1522
- de Leiva, Sancho
† 02.07.1640
- von Wallis, Michael Johann
* 04.01.1732 
- Gunning, John
† 10.09.1791
Karel IV., -
† 19.01.1819
- Mercer-Henderson, Douglas
† 21.03.1854
von Kageneck, Erbo
† 12.01.1942
Haussels, Arthur
† 13.02.1943
Moon, Don
† 05.08.1944
Buscaglia, Carlo Emanuele
† 24.08.1944
Sherman, Forrest Percival
† 22.07.1951
Statius
Boniface V
Urban VI
Joan I Neapolská
Boniface IX
Alfonso II Neapolský
Pirro Ligorio
Giordano Bruno
Luca Valerio
Masaniello
Gennaro Annese
Luca Giordano
Ludovico Sabbatini
Giambattista Vico
Alphonsus Liguori
Ferdinando IV di Borbone
Gaetano Filangieri
Domenico Morelli
Lord Acton
Salvatore Di Giacomo
Ferdinando Russo
Victor Emmanuel III Taliansky
Enrico Caruso
Enrico De Nicola
Renato Caccioppoli
Renato Carosone
Giorgio Napolitano
Fausto Sarli
Mario Merola
Gianni Nazzaro
Massimo Troisi
Fabio Cannavaro
Antonio Di Natale
Massimiliano Rosolino
Roberto Saviano
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.1591-DD.MM.1591
Departmentální pluk Bramante
Bramante Departmental Regiment
DD.MM.1734-DD.MM.1734
8. pěší pluk "Soria"
8th Infantry Regiment "Soria"
DD.MM.1746-DD.MM.1749
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
DD.MM.1805-DD.MM.1805
1./27. pěšího pluku
1st/27th Regiment of Foot
DD.MM.1805-DD.MM.1805
27. pěší pluk
27th Regiment of Foot
DD.01.1806-DD.MM.1806
1./39. pěšího pluku
1st/39th Regiment of Foot
DD.01.1806-DD.MM.1806
39. pěší pluk
39th Regiment of Foot
DD.MM.1806-DD.MM.1806
1. prapor 81. pěšího pluku
1st Battalion of the 81st Regiment of Foot
DD.MM.1806-DD.MM.1806
81. peší pluk
81st Regiment of Foot
DD.MM.1809-DD.MM.1810
1. prapor 62. (Wiltshireského) pěšího pluku
1st Battalion of the 62nd (The Wiltshire) Regiment of Foot
DD.MM.1809-DD.MM.1809
1./44. pěšího pluku
1st/44th Regiment of Foot
DD.MM.1809-DD.MM.1809
44. pěší pluk
44th Regiment of Foot
DD.MM.1809-DD.MM.1810
62. (Wiltshireský) pěší pluk
62nd (The Wiltshire) Regiment of Foot
DD.MM.1811-DD.MM.1812
1. prapor 62. (Wiltshireského) pěšího pluku
1st Battalion of the 62nd (The Wiltshire) Regiment of Foot
DD.MM.1811-DD.MM.1812
62. (Wiltshireský) pěší pluk
62nd (The Wiltshire) Regiment of Foot
DD.MM.1815-DD.MM.1815
1./31. pěšího pluku
1st/31st Regiment of Foot
DD.MM.1815-DD.MM.1815
20. (lehký) dragounský pluk
20th Regiment of (Light) Dragoons
DD.MM.1815-DD.MM.1815
31. pěší pluk
31st Regiment of Foot
DD.MM.1821-DD.MM.RRRR
Prapor polních myslivců č. 1
Feldjaeger Battalion No. 1
DD.01.1943-DD.03.1943
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití Frankfurt
Special Purpose Bomber Group Frankfurt
DD.03.1943-DD.03.1943
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 106
106th Special Purpose Bomber Group
DD.04.1943-DD.05.1943
Letka Savoia
Squadron Savoia
DD.05.1943-DD.05.1943
5. letka Transportní eskadry 2
5th Squadron of the 2nd Transport Wing
DD.05.1943-DD.05.1943
6. letka Transportní eskadry 2
6th Squadron of the 2nd Transport Wing
DD.05.1943-DD.05.1943
7. letka Transportní eskadry 2
7th Squadron of the 2nd Transport Wing
DD.05.1943-DD.05.1943
8. letka Transportní eskadry 2
8th Squadron of the 2nd Transport Wing
DD.05.1943-DD.05.1943
II. skupina Transportní eskadry 2
2nd Group of the 2nd Transport Wing
DD.05.1943-DD.05.1943
Štáb II. skupiny Transportní eskadry 2
Staff of the 2nd Group of the 2nd Transport Wing
11.07.1943-13.07.1943
3. letka Kluzákové eskadry 2
3rd Squadron of the 2nd Airlanding Wing
15.07.1943-DD.MM.RRRR
Tankový ženijní prapor 33
33rd Tank Engineer Battalion
DD.07.1943-DD.09.1943
Stíhací úsekové velitelství Itálie
Fighter Sector Command Italy
DD.08.1943-DD.09.1943
5. letka Transportní eskadry 2
5th Squadron of the 2nd Transport Wing
DD.08.1943-DD.09.1943
6. letka Transportní eskadry 2
6th Squadron of the 2nd Transport Wing
DD.08.1943-DD.09.1943
7. letka Transportní eskadry 2
7th Squadron of the 2nd Transport Wing
DD.08.1943-DD.09.1943
8. letka Transportní eskadry 2
8th Squadron of the 2nd Transport Wing
DD.08.1943-DD.09.1943
II. skupina Transportní eskadry 2
2nd Group of the 2nd Transport Wing
DD.08.1943-DD.09.1943
Štáb II. skupiny Transportní eskadry 2
Staff of the 2nd Group of the 2nd Transport Wing
11.10.1943-15.01.1944
111. peruť RAF
No. 111 Squadron RAF
11.10.1943-09.11.1943
243. peruť RAF
No. 243 Squadron RAF
11.10.1943-16.01.1944
43. peruť RAF
No. 43 Squadron RAF
11.10.1943-15.01.1944
93. peruť RAF
No. 93 Squadron RAF
12.10.1943-15.01.1944
72. peruť RAF
No. 72 Squadron RAF
28.11.1943-24.02.1944
253. peruť RAF
No. 253 Squadron RAF
08.05.1944-07.06.1944
27. stíhací-bombardovací skupina
27th Fighter-Bomber Group
19.07.1944-15.08.1944
64. stíhací křídlo
64th Fighter Wing
08.10.1944-23.05.1945
60. skupina pro přepravu jednotek
60th Troop Carrier Group
DD.MM.2004-DD.MM.RRRR
2. spojovací prapor NATO
2nd NATO Signal Battalion
DD.MM.RRRR-DD.MM.1721
Kyrysnický pluk prince brunšvicko-lüneburského a hannoverského
Cuirassier Regiment Brunswick-Lüneburg and Hanover
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Ponorková skupina 8
Submarine Group 8
DD.MM.RRRR-DD.MM.2012
Velitelství námořních úderných a podpůrných sil
Naval Striking and Support Forces NATO
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto regiónu Campania a provincie Neapol
Zdroje:
Sources:
it.wikipedia.org
www.comune.napoli.it

URL : https://www.valka.cz/Neapol-t106802#380997Verze : 1
MOD
Diskuse
Aktuálne vojenské objekty v Neapole: napoli.paginegialle.it?
URL : https://www.valka.cz/Neapol-t106802#430372Verze : 0
MOD