Main Menu
User Menu

1. armádní sbor [1994-1997]

1st Army Corps

     
Název:
Name:
1. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
1. armádní sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1994
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenské velitelství Západ
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1997
Nástupce:
Successor:
Velitelství vojska územní obrany
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1994-31.10.1997 Generální štáb Armády České republiky
Dislokace:
Deployed:
01.04.1994-31.10.1997 Tábor, ?
Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.04.1994-31.10.1997 Ďurica, Jan (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1994-31.10.1997 2. mechanizovaná brigáda
01.04.1994-30.06.1997 1. protiletadlový raketový pluk
01.04.1994-31.10.1997 1. provozní prapor
01.04.1994-30.06.1997 1. spojovací brigáda
01.04.1994-31.12.1994 1. ženijní brigáda
01.04.1994-31.07.1997 10. pontonová brigáda
01.04.1994-31.12.1994 11. ženijní brigáda
01.04.1994-30.06.1994 15. pěší divize
01.07.1994-01.10.1997 1. brigáda vojenského zpravodajství
01.07.1994-DD.MM.1997 5. mechanizovaná brigáda
01.12.1994-31.10.1997 3. mechanizovaná brigáda
DD.MM.1994-DD.MM.1997 1. dělostřelecká brigáda
01.01.1995-31.10.1997 1. ženijní brigáda
01.01.1995-31.10.1997 2. ženijní brigáda
01.07.1997-31.10.1997 1. výcviková a mobilizační základna protiletadlového vojska
01.07.1997-31.10.1997 2. spojovací brigáda
01.08.1997-31.10.1997 4. mobilizační základna

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/1-armadni-sbor-1994-1997-t106581#380471Verze : 0
MOD