Main Menu
User Menu

Bombardovací skupina II/61 [1937-1943]

Groupe de Bombardement II/61

     
Název:
Name:
Bombardovací skupina II/61
Originální název:
Original Name:
Groupe de Bombardement II/61
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1937
Předchůdce:
Predecessor:
II/1 EA Algeria
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1943
Nástupce:
Successor:
GAOM 86
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1937-15.04.1940 Escadre de bombardement 61
Dislokace:
Deployed:
01.05.1937-DD.MM.RRRR Es Sénia, Aéroport de La Sénia /
10.06.1940-DD.MM.RRRR Cazaux
15.06.1940-DD.MM.RRRR Bourges
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Agen Lézignan
19.06.1940-DD.MM.RRRR Blida
DD.07.1940-DD.09.1940 Opérations Mers el Kébir
DD.MM.RRRR-DD.10.1942 AOF Dakar
DD.11.1942-DD.MM.RRRR Morocco
DD.MM.RRRR-DD.11.1942 Alžír
27.02.1943-26.03.1943 Campagne de Tunisia
DD.MM.RRRR-DD.07.1943 Alžír
Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.05.1937-01.08.1943 Escadrille de Bombardement 3/61
01.05.1937-01.08.1943 Escadrille de Bombardement 4/61
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.traditions-air.fr/en/index.htm
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-skupina-II-61-1937-1943-t106564#380410Verze : 0
MOD