Main Menu
User Menu

Povětrnostní ústředna 2 [1937-1939]

2nd Weather Central Office

     
Název:
Name:
Povětrnostní ústředna 2
Originální název:
Original Name:
Povětrnostní ústředna 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1937-24.09.1938 Velitelství zemského letectva v Brně
24.09.1938-DD.10.1938 Sborová oblast III
00.10.1938-01.04.1939 Velitelství zemského letectva v Brně
Dislokace:
Deployed:
01.11.1937-01.04.1939 Brno, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1937-01.04.1939 Letecká povětrnostní stanice 13
01.11.1937-01.04.1939 Letecká povětrnostní stanice 6
01.01.1938-01.04.1939 Letecká povětrnostní stanice 16
01.01.1938-01.04.1939 Letecká povětrnostní stanice 23

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Ministerstvo národní obrany - letecký odbor
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
Flajšman, Miroslav - Štekl, Josef: Hydrometeorologická služba Armády České republiky v období 1918-2009. Praha, MO ČR 2009.
URL : https://www.valka.cz/Povetrnostni-ustredna-2-1937-1939-t106367#379899Verze : 0
MOD