Main Menu
User Menu

8. divise [1919-1920]

8th Division

     
Název:
Name:
8. divise
Originální název:
Original Name:
8. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.06.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1920
Nástupce:
Successor:
7. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.06.1919-10.10.1919 Armádní sbor
10.10.1919-01.01.1920 Zemské vojenské velitelství pro Moravu a Slezsko
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1919-01.01.1920 Olomouc, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
Velitel:
Commander:
14.06.1919-01.11.1919 Kroupa, Josef (polní podmaršál)
01.11.1919-01.01.1920 Kroupa, Josef (generál IV. hodnostní třídy)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1919-01.01.1920 Stuchlý, Richard (major generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
14.06.1919-01.01.1920 16. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 7. divise
URL : https://www.valka.cz/8-divise-1919-1920-t105328#376864Verze : 2
MOD