Main Menu
User Menu

9. divise [1919-1920]

9th Division

     
Název:
Name:
9. divise
Originální název:
Original Name:
9. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.06.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1920
Nástupce:
Successor:
5. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.06.1919-10.10.1919 Armádní sbor
10.10.1919-17.10.1919 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
17.10.1919-01.01.1920 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
Dislokace:
Deployed:
17.06.1919-28.06.1919 Hulín, ?
28.06.1919-02.08.1919 Kroměříž, Staré kasárny
02.08.1919-17.10.1919 Trnava, Invalidovna
17.10.1919-01.01.1920 České Budějovice, Velitelská budova

Velitel:
Commander:
17.06.1919-28.06.1919 Holý, Kamil (plukovník generálního štábu)
28.06.1919-02.08.1919 Kieffer, Louis-Jules-Frédéric (generálmajor)
02.08.1919-17.10.1919 Holý, Kamil (plukovník generálního štábu)
17.10.1919-20.10.1919 Povolný, Josef (plukovník pěchoty)
20.10.1919-01.11.1920 Schöbl, František (generálmajor)
01.11.1919-01.01.1920 Schöbl, František (generál V. hodnostní třídy)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
17.06.1919-01.01.1920 Bartoš, František (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 5. divise
URL CZ: https://www.valka.cz/9-divise-1919-1920-t105327#376863Verze : 4
URL EN: https://www.armedconflicts.com/9th-Division-t105327#376863Version : 0
MOD