Main Menu
User Menu

10. divise [1919-1920]

10th Division

     
Název:
Name:
10. divise
Originální název:
Original Name:
10. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1919
Předchůdce:
Predecessor:
1. divise
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1920
Nástupce:
Successor:
12. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1919-10.10.1919 Východní armádní skupina
10.10.1919-01.01.1920 Zemské vojenské velitelství pro Podkarpatskou Rus
Dislokace:
Deployed:
24.09.1919-10.10.1919 Mukačevo, radnice
10.10.1919-01.01.1920 Užhorod, Velitelská budova

Velitel:
Commander:
24.09.1919-01.10.1919 Marty, Emile-Henri-Charles (plukovník generálního štábu)
01.10.1919-01.11.1919 Hennocque, Edmond-Charles-Adolphe (generálporučík legií)
01.11.1919-29.12.1919 Hennocque, Edmond-Charles-Adolphe (generál IV. hodnostní třídy)
29.12.1919-01.01.1920 Paris, Marie-Constantin-Robert (plukovník generálního štábu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.09.1919-01.01.1920 Diraison, (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.10.1919-01.01.1920 20. pěší brigáda
14.10.1919-01.01.1920 19. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Zemské vojenské velitelství pro Podkarpatskou Rus
URL : https://www.valka.cz/10-divise-1919-1920-t105326#376862Verze : 4
MOD