Main Menu
User Menu

12. divise [1919-1920]

12th Division

     
Název:
Name:
12. divise
Originální název:
Original Name:
12. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1920
Nástupce:
Successor:
10. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1919-25.10.1919 Západní armádní skupina
25.10.1919-01.01.1920 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
Dislokace:
Deployed:
DD.10.1919-01.01.1920 Trnava, Invalidovna /

Velitel:
Commander:
DD.10.1919-01.01.1920 Holý, Kamil (plukovník generálního štábu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.10.1919-01.01.1920 23. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond 9. divise
URL : https://www.valka.cz/12-divise-1919-1920-t105324#376860Verze : 1
MOD