Salmond, John Maitland

Sir John Maitland Salmond

     
Příjmení:
Surname:
Salmond
Jméno:
Given Name:
John Maitland
Jméno v originále:
Original Name:
Sir John Maitland Salmond
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
Marshal of the Royal Air Force
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
Sir
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
17.07.1881 Londýn
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
16.04.1968 Eastbourne
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel Iraq Command
Air Member for Personnel
Chief of the Air Staff
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:
10.04.2004 - Marshal of the RAF Sir John Salmond
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/John_Salmond
URL : https://www.valka.cz/Salmond-John-Maitland-t105284#376757Verze : 0
Marshal of the Royal Air Force Sir John Maitland Salmond, GCB, CMG, CVO, DSO a Bar se narodil jako syn generál majora Sira Williama Salmonda. Mládí strávil, jak bylo tehdy zvykem v internátních školách. R. 1894 nastoupil na Welligton College a roku 1900 nastoupil na Royal Military College, Sandhurst. Po absolvování 1901 nastoupil ke King's Own Royal Lancaster Regiment v Jižní Africe. Zde se zúčastnil závěrečné části Burské války. R. 1902 požádal o přeložení k West African Frontier Force, ale byl odmítnut pro nízký věk. Příští rok požádal znovu a bylo mu vyhověno. Následdující rok strávil v Nigérii, ale ze zdravotních důvodů byl poslán do Británie.
Roku 1912 se naučil létat a během 1. světové války velel různým jednotkám Royal Flying Corps, postupně velel peruti, křídlu a brigádě. Roku 1917 byl jmenován generálním ředitelem Military Aeronautics na Ministerstvu války. Potom byl jmenován General Officer Commanding the Royal Flying Corps in the Field. Po vzniku Royal air Force byl jmenován General Officer Commanding the RAF in the Field.
Od roku 1923 do 1924 byl velitelem Iraq Command, tj. velel všem britským i domorodým silám v Mezopotámii. Zde byla poprvé použita letadla k potlačení povstalců. Na začátku roku 1929 byl povýšen na Air Chief Marshal a jmenován Air Member for Personnel s místem v Air Council.
1.ledna 1930 byl jmenován Chief of the Air Staff. 1. Ledna 1933 byl povýšen na Marshal of the Royal Air Force. 1. dubna rezignoval na funkci a byl nahrazen svým starším bratrem Air Chief Marshalem Sir Geoffrey Salmondem. Ten však za 27 dní zemřel a John se do funkce vrátil a setrval tam do 22.5.1933.
Během 2. světové války zastával funkci ředitele zbrojní výroby na ministerstvu letecké výroby. Rezignoval r. 1941 po hádce s ministrem Lordem Beaverbrookem. Potom přijal funkci generálního ředitele Flying Control and Air Sea Rescue. Ze zdravotních důvodů odešel do penze r. 1943. Byl 23 let prezidentem RAF klubu.
Zdroj:
https://en.wikipedia.org/wiki/John_Salmond
URL : https://www.valka.cz/Salmond-John-Maitland-t105284#376758Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!