Main Menu
User Menu

Divize ke zvláštnímu použití 606 [1944-1945]

606th Special Purpose Division

Division z.b.V. 606

     
Název:
Name:
Divize ke zvláštnímu použití 606
Originální název:
Original Name:
Division z.b.V. 606
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
11.04.1945
Nástupce:
Successor:
606. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.11.1944-DD.01.1945 LXXXVI. armádní sbor
DD.01.1945-DD.02.1945 II. výsadkový sbor
DD.02.1945-11.04.1945 CI. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
07.11.1944-01.12.1944 Räßler, Rudolf (Generalmajor)
01.12.1944-05.03.1945 Goltzsch, Rudolf (Generalmajor)
05.03.1945-11.04.1945 Roßkopf, Maximilian (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-606-1944-1945-t10519#605622Verze : 0
MOD
Operace:
Nizozemí a východní Německo (11/ 1944 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-606-1944-1945-t10519#31976Verze : 1
MOD