Main Menu
User Menu

Blaško, Hynek

     
Příjmení:
Surname:
Blaško
Jméno:
Given Name:
Hynek
Jméno v originále:
Original Name:
Hynek Blaško
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.07.1955 Praha /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel společných sil (1.1.2009-31.07.2012)
zástupce velitele společných sil (1.8.2007-31.12.2008)
národní vojenský představitel ČR při aliančním velitelství SHAPE (1.8.2004-31.7.2007)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
medaile Za službu vlasti
Záslužný kříž ministra obrany České republiky II. stupně
Čestný odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
www.acr.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Blasko-Hynek-t105187#376483Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Blaško
Jméno:
Given Name:
Hynek
Jméno v originále:
Original Name:
Hynek Blaško
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1978 Vysoká vojenská škola pozemního vojska, Vyškov
DD.MM.RRRR-DD.MM.1986 Vojenská akademie, Brno - postgraduální studium
DD.MM.RRRR-DD.MM.1994 Vojenská akademie Bundeswehru, Hamburg
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.12.1999 brigádní generál
08.05.2006 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1989-01.11.1991 Velitel : 11. motostřelecký pluk
DD.MM.1994-DD.MM.1996 Náčelník štábu : 4. brigáda rychlého nasazení
15.09.1996-DD.MM.1999 Velitel : 4. brigáda rychlého nasazení
01.01.2009-31.07.2012 Velitel : Velitelství společných sil
01.10.2000-DD.MM.RRRR Velitel : 1. mechanizovaná divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1978 velitel průzkumné čety
DD.MM.RRRR-DD.MM.1979 velitel průzkumné roty
DD.MM.1987-DD.MM.1989 náčelník štábu 11. motostřeleckého pluku
DD.MM.1989-DD.MM.1991 velitel 11. motostřeleckého pluku
DD.MM.1991-DD.MM.1992 náčelník operačního odboru divize
DD.MM.1994-DD.MM.1996 náčelník štábu 4. brigády rychlého nasazení
DD.MM.1996-DD.MM.1999 velitel 4. brigády rychlého nasazení
DD.MM.1999-DD.MM.2003 velitel 1. mechanizované divize
01.08.2003-31.07.2004 poradce pro mezinárodní vztahy náčelníka Generálního štábu AČR
01.08.2007-31.12.2008 zástupce velitele Společných sil, Olomouc
01.01.2009-31.07.2012 velitel Společných sil, Olomouc
01.08.2004-31.07.2007 národní vojenský představitel ČR při aliančním velitelství SHAPE, Mons
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Medaile za službu vlasti
Medal for Service to the Homeland
-

DD.MM.RRRR

Čestný odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého
Honorary Medal of Premysl Otakar II, the King of Iron and Gold
-

DD.MM.RRRR

Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 3rd Grade
-

DD.MM.RRRR

Záslužný kříž ministra obrany České republiky II. stupně
Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 2nd Grade
-

DD.MM.RRRR

Medaile Armády České republiky III. stupně
Medal of the Army of the Czech Republic 3rd Degree
-

DD.MM.RRRR

Medaile Armády České republiky I. stupně
Medal of the Army of the Czech Republic 1st Degree
-

DD.MM.RRRR

Medaile Armády České republiky II. stupně
Medal of the Army of the Czech Republic 2nd Degree
-

Poznámka:
Note:
- jeho syn Jakub Šimánek byl 04.05.2008 znásilněn a zavražděn pedofilem
- jeho manželka(?) Hana Šimánková tragicky zahynula 25.01.2009 na otravu oxidem uhelnatým
Zdroje:
Sources:
https://www.acr.army.cz/scripts/detail.php?id=13602
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=14167
(stránky obsahují různé informace / different informations[!)
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Blasko-Hynek-t105187#435853Verze : 0
MOD