Main Menu
User Menu

Divize ke zvláštnímu použití 540 [1939-1945]

540th Special Purpose Division

Division z.b.V. 540

     
Název:
Name:
Divize ke zvláštnímu použití 540
Originální název:
Original Name:
Division z.b.V. 540
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Landesschützen-Kommandeur II
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
15.10.1939-DD.04.1945 Brno, ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1939-01.01.1943 Tarbuk von Sensenhorst, Karl (Generalleutnant)
01.01.1943-01.10.1943 Wagner, Gustav (Generalmajor)
01.10.1943-15.03.1944 Dippold, Benignus (Generalleutnant)
15.03.1945-31.03.1945 Windeck, Hans (Generalleutnant)
31.03.1945-08.05.1945 Gottschalk, Friedrich-Carl (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
forum.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-540-1939-1945-t10513#605529Verze : 0
MOD