Main Menu
User Menu

Divize ke zvláštnímu použití 539 [1939-1945]

539th Special Purpose Division

Division z.b.V. 539

     
Název:
Name:
Divize ke zvláštnímu použití 539
Originální název:
Original Name:
Division z.b.V. 539
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Landesschützen-Kommandeur 1
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
15.10.1939-08.05.1945 Praha, ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1939-01.04.1944 Speich, Richard (Generalleutnant)
01.04.1944-01.09.1944 Thomas, Wilhelm (Generalleutnant)
01.09.1944-08.05.1945 Beukemann, Helmuth (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.axishistory.com
www.lexikon-der-wehrmacht.de
forum.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-539-1939-1945-t10512#605525Verze : 0
MOD