Main Menu
User Menu

Divize ke zvláštnímu použití 442 [1939-1944]

442nd Special Purpose Division

Division z.b.V. 442

     
Název:
Name:
Divize ke zvláštnímu použití 442
Originální název:
Original Name:
Division z.b.V. 442
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.10.1939-05.11.1939 Wehrersatzinspektion Köln
05.11.1939-20.06.1940 Velitelství armádní týlové oblasti 580
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
DD.12.1942-DD.02.1943 4. armáda
DD.02.1943-24.08.1944 2. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
10.01.1940-25.04.1940 Bornemann, Karl (Generalmajor)
25.04.1940-11.11.1940 Rothkirch und Trach, Edwin von (Generalmajor)
11.11.1940-01.01.1944 Bornemann, Karl (Generalleutnant)
01.01.1944-20.02.1944 Schwerin, Bogislav von (Generalmajor)
20.02.1944-27.07.1944 Fürst, Friedrich (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-442-1939-1944-t10491#605463Verze : 0
MOD
Operace:
Německo (10/ 1939 - 06/ 1941)
Východní fronta, střední sektor (06/ 1941 - ?/ 1943)
Německo (?/1943 - 06/ 1944)
Východní fronta, střední sektor (06/ 1944 - 07/ 1944)
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-442-1939-1944-t10491#31923Verze : 1
MOD