Main Menu
User Menu

Mackevič, Jiří

     
Příjmení:
Surname:
Mackevič
Jméno:
Given Name:
Jiří
Jméno v originále:
Original Name:
Юрий Мацкевич
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
brigádní generál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
01.01.1887 Usť-Dvinsk /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
08.09.1941 Brno /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
?
Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
?
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Mackevic-Jiri-t104860#375792Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Mackevič
Jméno:
Given Name:
Jiří
Jméno v originále:
Original Name:
Юрий Мацкевич
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.09.1897-DD.06.1904 Pážecí sbor, Pskov
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.10.1904-DD.08.1907 Michajlovská dělostřelecká akademie, Sankt-Pětěrburg
DD.11.1929-DD.08.1930 Kurs pro vyšší velitele, Praha
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
30.07.1907 podporučík ruské armády
01.10.1909 poručík ruské armády
01.08.1914 podkapitán ruské armády
01.07.1916 kapitán ruské armády
07.02.1918 kapitán legií
20.10.1918 podplukovník legií
12.04.1919 podplukovník ruské armády
25.05.1919 plukovník ruské armády
14.10.1924 plukovník dělostřelectva
13.07.1933 brigádní generál
01.07.1939 výslužba
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1926-DD.11.1927 Velitel : Dělostřelecký pluk 112
DD.04.1928-DD.09.1928 Velitel : Dělostřelecký pluk 112
DD.02.1929-DD.09.1929 Velitel : Dělostřelecký pluk 5
DD.08.1930-DD.09.1930 Velitel : Dělostřelecký pluk 5
DD.09.1930-DD.09.1931 Velitel : 4. polní dělostřelecká brigáda
DD.12.1931-13.07.1933 Velitel : 12. polní dělostřelecká brigáda
13.07.1933-DD.10.1935 Velitel : 12. polní dělostřelecká brigáda
15.10.1935-25.09.1938 Velitel : Velitelství dělostřelectva VII. sboru
24.09.1938-01.12.1938 Velitel : Velitelství dělostřelectva XV. hraničního pásma

Ručně vyplněné položky:
DD.10.1904-DD.08.1907 vojenské studium, Sankt-Pětěrburg
DD.08.1907-DD.10.1909 velitel dělostřelecké čety, Pevnost Libava
DD.10.1909-DD.10.1911 velitel dělostřelecké čety 4. hrubého dělostřeleckého oddílu, Kijev
DD.10.191 -DD.04.1912 velitel poddůstojnického kursu 4. hrubého dělostřeleckého oddílu, Kijev
DD.04.1912-DD.10.1913 velitel dělostřelecké baterie 4. hrubého dělostřeleckého oddílu, Kijev
DD.10.1913-DD.04.1915 zástupce velitel elektrotechnické skupiny 4. hrubého dělostřeleckého oddílu, Kijev a východoevropské válčiště
DD.04.1915-DD.05.1915 velitel dělostřelecké čety 4. hrubé dělostřelecké brigády, východoevropské válčiště
DD.05.1915-DD.06.1915 velitel dělostřelecké baterie 4. hrubé dělostřelecké brigády, východoevropské válčiště
DD.06.1915-DD.02.1917 velitel dělostřelecké baterie 6. sborového dělostřeleckého oddílu, východoevropské válčiště
DD.02.1917-DD.07.1917 velitel dělostřelecké baterie 4. dělostřelecké brigády, východoevropské válčiště
DD.07.1917-DD.12.1917 velitel dělostřelecké baterie 1. československého dělostřeleckého oddílu, Proskurov
DD.12.1917-DD.04.1918 velitel oddílu 1. československé dělostřelecké brigády, Proskurov a přesun
DD.04.1918-DD.05.1919 zatímní velitel 1. československé dělostřelecké brigády, přesun a sibiřské válčiště
DD.05.1919-DD.01.1920 velitel dělostřelectva Sibiřského úderného sboru, sibiřské válčiště
DD.10.1924-DD.08.1926 zkušená v dělostřeleckých tělesech
DD.08.1926-DD.10.1926 zástupce velitele Dělostřeleckého pluku 51, Brandýs nad Labem
DD.10.1926-DD.11.1927 velitel Dělostřeleckého pluku 112, Mukačevo
DD.11.1927-DD.03.1928 zástupce velitele Polní dělostřelecké brigády, Užhorod
DD.04.1928-DD.09.1928 velitel Dělostřeleckého pluku 112, Mukačevo
DD.09.1928-DD.02.1929 zatímní velitel Polní dělostřelecké brigády 11, Košice
DD.02.1929-DD.11.1929 velitel Dělostřeleckého pluku 5, České Budějovice
DD.11.1929-DD.08.1930 vojenské studium, Praha
DD.08.1930-DD.09.1930 velitel Dělostřeleckého pluku 5, České Budějovice
DD.09.1930-DD.12.1931 velitel Polní dělostřelecké brigády 4, Hradec Králové
DD.12.1931-DD.10.1935 velitel Polní dělostřelecké brigády 12, Užhorod
DD.10.1935-DD.09.1938 velitel dělostřelectva Sboru VII, Turčianský Svätý Martin a Bratislava
DD.09.1938-DD.12.1938 velitel dělostřelectva Hraničního pásma XV, branná pohotovost státu
DD.12.1938-DD.03.1939 velitel dělostřelectva Sboru VII, Banská Bystrica
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1913

Pamětní medaile k 300. výročí panování Romanovců
Medal of 300 Anniversary of Romanov Dynasty
Медаль В память 300-летия царствования дома Романовых
-

DD.MM.1914

Řád Sv. Anny 4. třídy
Order of St. Anne 4th Class
Орден Святой Анны степень
-

DD.MM.1916

Řád Sv. Stanislava 3. třída s meči a mašlí
Order of St Stanislaus 3rd Class with Swords and Bow
Орден Святого Станислава 3-я степень с мечами
-

DD.MM.1917

Řád Sv. Anny 3. třídy s meči a mašlí
Order of St. Anne 3rd Class with Swords and Bow
Орден Святой Анны 3 степень с мечами
-

DD.MM.1917

Řád Sv. Jiří 4. třída
Order of St. George 4th Class
Орден Святого Георгия 4-й степени
-

DD.MM.1918

Řád Sv. Stanislava 2. třída s meči
Order of St Stanislaus 2nd Class with Swords
Орден Святого Станислава 2-я степень с мечами
-

DD.MM.1919

Řád Sv. Anny 2. třídy s meči
Order of St. Anne 2nd Class with Swords
Орден Святой Анны 2 степень с мечами
-

DD.MM.1919

Válečný kříž 1918
War Cross 1918
-

DD.MM.1924

Medaile vítězství
Victory Medal
-

DD.MM.1924

Československá revoluční medaile
Czechoslovak Revolutionary Medal
-

DD.MM.1935

Řád rumunské koruny 3. třída
Order of Crown of Romania 3rd Class
Ordinul Coroana României Comandor
-


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Mackevic-Jiri-t104860#375793Verze : 3
MOD