Main Menu
User Menu

Valdice

     
Název:
Name:
Valdice
Originální název:
Original Name:
Valdice
Další názvy:
Other Names:
Kartouzy-Valdice (do r. 1950), Karthaus-Walditz
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Jičín
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°27'15.04"N 15°23'10.31"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
10.08.1627
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Pomník Tomáše G. Masaryka
- Památník obětem 1. a 2. světové války
- Památník politických vězňů
- Kartuziánský klášter (nyní věznice)
- Socha sv. Jana Nepomuckého
- Kostel Nanebevzetí Panny Marie (v areálu věznice)
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.valdice.cz
URL : https://www.valka.cz/Valdice-t104836#375728Verze : 0
MOD