Main Menu
User Menu

Sivice

okr. Brno-venkov

     
Název:
Name:
Sivice
Originální název:
Original Name:
Sivice
Další názvy:
Other Names:
Sibcz (1317), Sypcz (1318), villis Siebitz (1338), Siwytz (1718)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Brno-venkov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°12'09.72"N 16°47'01.64"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1317
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Smírčí kámen
- Barokní kříž z roku 1772
- Boží muka na kopci Štumperk z roku 1913
- Kříž u lesa, postaven na trati Široké v roce 1944
- Socha svatého Floriána (1894)
- Osamělá stará hrušeň

Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.sivice.cz
URL : https://www.valka.cz/Sivice-t104835#375727Verze : 0
MOD