Main Menu
User Menu

Loreto

Loreto (MX-BCS)

     
Název:
Name:
Loreto
Originální název:
Original Name:
Loreto
Další názvy:
Other Names:
hist. - El Real de Loreto
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Estado de Baja California Sur
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
26°00'46.00"N 111°20'36.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Ciudad de Loreto, San Juan Londo, Colonia Zaragoza, Ligüí, Ensenada Blanca, Agua Verde, San Javier, Paso Santa Cruz, El Peloteado, Tembabiche, San Nicolás a iné
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1697
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Hacienda Loreto
Kamenný dom vlády
Bývalá budova kráľovskej pokladnice
Kostol Nuestra Señora de Loreto
Misia San Franciasco Javier
Vodná píla
Historické centrum Loreto
Palác miestneho zastupitelstva
Nábrežie
Misie San Francisco Javier Viggé Biaundó, San Juan Bautista Londó, San Juan Bautista Malibat Ligüí
Muzea:
Museums:
Misijné múzeum
Osobnosti:
Personalities:
Eusebio Francisco Kino
Juan María de Salvatierra y Vizconti
Juan De Ugarte Vargas
Jaime Bravo
José Manuel Ruiz Carrillo
Buenaventura Araujo
Fernando de la Toba
José María Mata
Simón Dav Is Monroy
Pablo Drew Verdugo
Eduardo Estrada Mendoza
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_bcs
URL : https://www.valka.cz/Loreto-t104288#374562Verze : 0
MOD