Main Menu
User Menu

Apatzingán

Apatzingán de la Constitución (MX-MIC)

     
Název:
Name:
Apatzingán
Originální název:
Original Name:
Apatzingán de la Constitución
Další názvy:
Other Names:
náhuatl - miesto stebiel al. miesto slamiek
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Estado de Michoacán
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
19°05'19.00"N 102°21'03.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Apatzingán de la Constitución, Cenobio Moreno, Presa del Rosario, Chandio, San Juan de los Plátanos, Acahuato, Holanda, San Antonio La Labor, San José de Chica a iné lokality
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1617
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská základňa velenia 43. vojenskej zóny
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Dom ústavy
Muzea:
Museums:
Dom ústavy - múzeum
Osobnosti:
Personalities:
José Solís Ceja Filarmónico
Ana María Garibay Haro
Adolfo Cantera
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
22.10.1814 tu J. Ma. Morelos y Pavón vyhlásil prvú ústavu Mexica
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew
URL : https://www.valka.cz/Apatzingan-t103900#373387Verze : 0
MOD