Main Menu
User Menu

Divize ke zvláštnímu použití 429 [1939-1943]

429th Special Purpose Division

Division z.b.V. 429

     
Název:
Name:
Divize ke zvláštnímu použití 429
Originální název:
Original Name:
Division z.b.V. 429
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.03.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
26.10.1939-26.03.1943 Poznaň, ? /

Velitel:
Commander:
25.10.1939-28.12.1940 Hadeln, Heinrich von (Generalleutnant)
28.12.1940-07.01.1942 Mittermaier, Wilhelm (Generalmajor)
07.01.1942-03.03.1943 Schartow, Werner (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
divize sloužila jako štáb pro jednotky zemských střelců ve Vojenském okruhu XXI
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-429-1939-1943-t10387#605400Verze : 0
MOD
Operace:
Polsko (10/ 1939 - 03/ 1943)
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-429-1939-1943-t10387#31550Verze : 1
MOD