Main Menu
User Menu

Divize ke zvláštnímu použití 406 [1939-1945]

406th Special Purpose Division

Division z. b. V. 406

     
Název:
Name:
Divize ke zvláštnímu použití 406
Originální název:
Original Name:
Division z. b. V. 406
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
13.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.10.1944-DD.03.1945 II. výsadkový sbor
DD.03.1945-13.03.1945 LXIII. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
12.10.1939-DD.MM.RRRR Münster, ? /

Velitel:
Commander:
12.10.1939-18.12.1944 Scherbening, Gerd (Generalleutnant)
18.12.1944-25.12.1944 Kühme, Kurt (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
www.forum-der-wehrmacht.de
www.diedeutschewehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-406-1939-1945-t10370#605232Verze : 0
MOD
Operace:
západní Německo (10/ 1939 - 09/ 1944)
Nizozemí (09/ 1944 - 10/ 1944)
západní Německo (10/ 1944 - 03/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-406-1939-1945-t10370#31510Verze : 1
MOD