Main Menu
User Menu

Řím - Muzeum motorizace ozbrojených sil

Museo storico della Motorizzazione Militare

Muzeum motorizace ozbrojených sil
Museo storico della Motorizzazione MilitareMuzeum se nachází ve vojenském areálu Řím-Cecchignola na ulici Viale dell'Esercito 170. Dosáhnout ho lze ze stanice metra Laurentina a následně z ulice Via Laurentina jakoukoliv linkou Viale dell'Esercito. Zastávka je na konci vojenského prostoru.


Vstup je volný, ale podlehá zvláštnímu režimu jakožto součást aktivní vojenské základny. Je nutné se legitimovat a vyfasovat visačku.


Podle dostuných pramenů je otevřeno pouze v sobotu 9:00-12:00, případně po předchozí domluvě. Nemohu posoudit, ale v sobotu, kdy jsem tam byl já, otevřeno bylo.
Bohužel některé haly se údajně zrovna přestavovaly, takže jsem nemohl projít celou expozici.
Vzhledem k tomu, že obdobný stav popisují stránky z roku 2002, nevím kdy hodlají další haly zpřístupnit (nebo jestli jsem měl po 8 letech zrovna smůlu jako můj předchůdce).
Velká část exponátů (většinou tanků, obrněných vozidel a nákladních aut) je umístěna pod přístřešky podél hal a v některých případech poměrně dost chátrá.
V muzeu se nachází technika italských značek a konstrukce, používaná italskou armádou a také vozidla amerických jednotek, které se v Itálii vylodily.
Jinými slovy muzeum poskytuje poměrně ucelený průřez historií motorizace italské armády a spojeneckých jednotek.


Oficiální stránky muzea:
www.esercito.difesa.it
ostaní:
www.aviationmuseum.eu
https://www.warmuseums.nl/gal/064gal.htm
https://www.italiankits.it/museums.html
URL : https://www.valka.cz/Rim-Muzeum-motorizace-ozbrojenych-sil-t103567#372449Verze : 0
MOD