Main Menu
User Menu

Divize č. 155 [1939-1942]

Division No. 155

Division Nr. 155

     
Název:
Name:
Divize č. 155
Originální název:
Original Name:
Division Nr. 155
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství náhradních jednotek V
Datum zániku:
Disbanded:
10.05.1942
Nástupce:
Successor:
Divize č. 155 (motorizovaná)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
10.05.1942-23.08.1941 Praha, ? /
23.08.1941-10.05.1942 Stuttgart, ? /

Velitel:
Commander:
09.11.1939-01.05.1942 Tscherning, Otto (Generalleutnant)
01.05.1942-10.05.1942 Landgraf, Franz (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.11.1939-01.10.1940 Tankový náhradní oddíl 7
01.12.1940-10.05.1942 Tankový náhradní oddíl 7
01.05.1941-10.05.1942 Tankový náhradní oddíl 18

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Divize-c-155-1939-1942-t10317#462673Verze : 1
MOD
Operace:
Německo (11/1939)
Protektorát Čechy a Morava (11/1939 - 09/1940)
Německo (09/1940 - 05/1942)
URL : https://www.valka.cz/Divize-c-155-1939-1942-t10317#31271Verze : 0
MOD