Main Menu
User Menu

Matamoros

Matamoros (MX-COA)

     
Název:
Name:
Matamoros
Originální název:
Original Name:
Matamoros
Další názvy:
Other Names:
hist. - Vega de Marrufo
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Estado de Coahuila
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
25°31'40.00"N 103°13'41.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cbecera municipal Matamoros, Ejido Coyote, Congregación, El Cambio, Santo Niño Aguanaval, San Miguel a iných 210 lokalít
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1839
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol s farnosťou San Antonio de los Milagros
Kostoly Nuestra Señora de la Salud Nuestra Señora del Refugio
Obecný cintorín
Monument B. Juáreza
Muzea:
Museums:
Múzeum kongregácie Hidalgo - múzeum B. Juáreza
Obecné múzeum Gral. Jesús Gonzáleza Herreru
Osobnosti:
Personalities:
Perfecto Flores
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec tvorí súčasť metropolitnej zóny mesta Torreón
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_coah
URL : https://www.valka.cz/Matamoros-t102467#369237Verze : 0
MOD