Main Menu
User Menu

CI. armádní sbor [1945-1945]

CI Army Corps / CI. Armeekorps

     
Název:
Name:
CI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
CI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.02.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Korpsstab Berlin
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.02.1945-08.05.1945 9. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
09.02.1945-18.04.1945 Berlin, Wilhelm (General der Artilerie)
18.04.1945-08.05.1945 Sixt, Friedrich (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.02.1945-DD.04.1945 Pěší divize Berlín
DD.02.1945-11.04.1945 Divize ke zvláštnímu použití 606
DD.03.1945-DD.04.1945 Pěší divize Döberitz
02.04.1945-04.04.1945 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 406
DD.04.1945-03.05.1945 5. myslivecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando CI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/CI-armadni-sbor-1945-1945-t10224#436323Verze : 0
MOD