Main Menu
User Menu

LXXXXVII. armádní sbor ke zvláštnímu použití [1944-1945]

LXXXXVII Special Purpose Army Corps

LXXXXVII. Armeekorps z.b.V.

     
Název:
Name:
LXXXXVII. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Originální název:
Original Name:
LXXXXVII. Armeekorps z.b.V.
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.09.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství operační zóny Jaderské přímoří
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.09.1944-01.01.1945 Skupina armád C
01.01.1945-08.05.1945 10. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? /

Velitel:
Commander:
28.09.1944-08.05.1945 Kübler, Ludwig (General der Gebirgstruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
28.09.1944-08.05.1945 Bußmann, Heinrich (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1944-08.05.1945 188. horská divize
DD.10.1944-DD.01.1945 71. pěší divize
DD.11.1944-DD.12.1944 44. říšská granátnická divize Hoch- und Deutschmeister

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXXXVII. Armeekorps z.b.V.
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXXXVII-armadni-sbor-ke-zvlastnimu-pouziti-1944-1945-t10223#436325Verze : 1
MOD