Main Menu
User Menu

Zbonín

místní část Varvažova, okr. Písek

     
Název:
Name:
Zbonín
Originální název:
Original Name:
Zbonín
Další názvy:
Other Names:
Žbonín
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Varvažov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°26'52.184"N 14°10'47.652"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Pomník padlým a popraveným ve 2. světové válce
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Bílý, Josef (armádní generál)
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
-
Poznámka:
Note:
V období 1889-1975 byla obec samostatná a tvořena místními částmi Štědronín-Plazy, Ochoz a Zbonín.
Od roku 1975 do roku 1990 patřil pod obec Smetanova Lhota.
Zdroje:
Sources:
https://obecvarvazov.sweb.cz/zbonin.htm
URL : https://www.valka.cz/Zbonin-t102186#368649Verze : 0