Main Menu
User Menu

LXXXII. armádní sbor [1942-1945]

LXXXII Army Corps / LXXXII. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXXXII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXXXII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVII
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1942-DD.08.1944 15. armáda
DD.08.1944-DD.04.1945 1. armáda
DD.04.1945-08.05.1945 7. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
25.05.1942-31.10.1942 Böhm-Tettelbach, Alfred (General der Infanterie)
31.10.1942-01.04.1943 Dehner, Ernst (General der Infanterie)
01.04.1943-01.06.1943 Jänecke, Erwin (General der Pioniere)
01.06.1943-10.07.1943 Dehner, Ernst (General der Infanterie)
10.07.1943-01.09.1944 Sinnhuber, Johann (General der Artilerie)
01.09.1944-30.01.1945 Hörnlein, Walter (General der Infanterie)
30.01.1945-01.04.1945 Hahm, Walther (General der Infanterie)
01.04.1945-15.04.1945 Tolsdorff, Theodor (Generalleutnant)
15.04.1945-20.04.1945 Lucht, Walther (General der Infanterie)
20.04.1945-08.05.1945 Tolsdorff, Theodor (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.05.1942-14.02.1943 Ditfurth, Wilhelm von (Oberst)
14.02.1943-20.02.1944 Sybel, Heinrich von (Oberstleutnant)
DD.02.1944-28.07.1944 Gersdorff, Rudolph-Christoph von (Oberst)
30.07.1944-25.11.1944 Kleist, Hans Ewald von (Oberstleutnant)
25.11.1944-DD.04.1945 Echter von und zu Mespelbrunn, Ingelheim (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1942-13.11.1942 306. pěší divize
DD.06.1942-DD.03.1943 106. pěší divize
DD.06.1942-DD.12.1942 304. pěší divize
DD.07.1942-DD.08.1942 712. pěší divize
DD.08.1942-10.09.1942 23. pěší divize
DD.08.1942-DD.09.1942 39. pěší divize
DD.08.1942-DD.09.1942 65. pěší divize
DD.12.1942-DD.05.1943 161. pěší divize
DD.01.1943-DD.03.1943 182. záložní divize
DD.03.1943-01.02.1944 156. záložní divize
DD.03.1943-DD.05.1943 171. záložní divize
DD.05.1943-01.02.1944 191. záložní divize
01.11.1943-DD.08.1944 18. polní divize (L)
01.02.1944-DD.08.1944 47. pěší divize
01.02.1944-DD.08.1944 49. pěší divize
26.08.1944-31.08.1944 59. pěší divize
DD.09.1944-09.10.1944 36. granátnická divize
DD.09.1944-09.10.1944 559. granátnická divize
09.10.1944-DD.01.1945 19. divize lidových granátníků
DD.10.1944-08.05.1945 416. pěší divize
DD.10.1944-DD.11.1944 462. pěší divize
07.11.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 482
26.11.1944-08.05.1945 256. divize lidových granátníků
DD.11.1944-DD.12.1944 17. divize tankových granátníků SS Götz von Berlichingen
DD.11.1944-05.12.1944 462. divize lidových granátníků
DD.11.1944-05.12.1944 49. pěší divize
DD.12.1944-DD.01.1945 21. tanková divize
DD.03.1945-DD.04.1945 2. horská divize
DD.03.1945-DD.04.1945 6. horská divize SS Nord
DD.04.1945-08.05.1945 36. divize lidových granátníků
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 18

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXXII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXXII-armadni-sbor-1942-1945-t10213#450055Verze : 0
MOD